Candidatii eJobs isi pot schimba in orice moment disponibilitatea CVului.

Curriculum Vitae

informatii personale

M 10.09.1978

Permis conducere:  Cat.B, Data obtinerii:11.04.1997

Stagiu militar: nu

obiectiv

Capacitate continua de invatare, precum si adaptarea la diferite tipuri si conditii de lucrari. Dorinta de a lucra intr-un colectiv unit, dornic de progrese reale!

Salariu: nespecificat

Beneficii: Salariu, bonusuri, bonuri de masa, training.

Tip job: Full time

Departament: Vanzari, Farmacie, Turism / Hotel staff, Telecomunicatii, Transport / Distributie, Achizitii, Inginerie, Service / Reparatii

Oras de lucru: Bucuresti, Pitesti, STRAINATATE

Nivel Cariera: Mid-Level (2-5 ani)

Disponibil: 01.03.2012

experienta profesionala

01.08.2004 - prezent

Departament: transport / distributie

Titlu Job: inginer electronist – sef departament electronic

Responsabilitati:

Utilizarea calculatoarelor de bord la locomotive (descarcare informatie, interpretare ) diagnosticarea si remedierea instalatiilor de siguranta , vigilenta si control punctual al vitezei in functie de indicatiile semnalelor din cale la locomotive. Efectuez lunar scolarizarea personalului din subordine; Intocmesc fisele de masuratori la instalatiile mai sus mentionate in urma masuratorilor ( frecvente si tensiuni ), fapt pentru care sunt direct raspunzator de siguranta circulatiei.
Particip la licitatii cu diferite societati in vederea achizitionarii de aparatura electronica si de masura.

Realizari:

Conduc o echipa formata din 15 oameni ce participa la diferite interventii local se in teritoriu. Conlucrand cu alte departamente din aceeasi unitate previn situatiile dificile (defecte majore) ce ar putea urma.
Principala relizare este monitorizarea trimestriala pe S-E - ul tarii in 5 locatii a implementarii unei noi strategii de analiza a management-ului si marketing-ului unitatilor afiliate.

studii

Facultati in straiatate

Nu.

Activitati extracurriculare

Putere de munca, rezistenta la stres şi program prelungit; open mind.
Capacitate buna de coordonare si motivare a personalului din subordine, deschidere si flexibilitate.
Dorinta permanenta de perfectionare si imbunatatire a propriilor performante, si a cat mai multor domenii de activitate.
Abilitati bune de comunicare si rezolvare a starilor conflictuale.
Adoptarea unui stil de conducere cooperant.
Determinare si orientare spre rezultate optime.
Initiativa, echilibru, loialitate.

Perioada 01.04.2010 - 31.10.2010 si 01.04.2011 - 31.10.2011 contract de munca în Elvetia cu permis de muncă tip L, domeniul turistic în Cantonul Berna, localitatea Interlaken.
Domeniul de activitate s-a desfasurat la inceput pe pregatirea micului dejun, aranjarea intregii structuri sala de mese, servirea clientilor, discutii cu clientii.
Ulterior activitatea a mai capatat un punct prin faptul ca aveam în subordine primirea, verificarea facturilor si a produselor specificate, distributia acestora în functie de categorie ( sucuri, lapte, produse alimentare, bauturi, lenjerii, papetarie, birotica ).
Ulterior am inceput sa lucrez direct cu biroul de informare turistica pentru achizitionarea de pliante publicitare pentru prezentarea detaliata a zonei Berner Oberland catre toti turistii interesati. Purtarea de discutii cu acestia în vederea satisfacerii tuturor cerintelor despre zona montana, lacurile Thun și Brienz, zonele de atractie.

Pentru mai multe detalii în ceea ce priveste activitatea mea se pot obtine de la:

Manager - Christopher Admirat
Hotel Rössli

Hauptstrasse 10
Postfach 262
CH-3800 Interlaken/Unterseen, Switzerland
Telefon: +41/(0)33/8227816
Fax: +41/(0)33/8229616
E-mail: info@roessli-interlaken.ch
Site: www.roessli-interlaken.ch

aptitudini

Limbi straine(Scris,Vorbit,Citit):

engleză(mediu,avansat,mediu)

franceză(incepator,incepator,mediu)

Pagini: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles