Candidatii eJobs isi pot schimba in orice moment disponibilitatea CVului.

Curriculum Vitae

informatii personale

M 11.05.1990

Permis conducere:  Cat.B, Data obtinerii:13.11.2012

Stagiu militar: nu

obiectiv

Imi doresc sa lucrez intr-un mediu profesional care sa-mi permita aprofundarea conostiintelor legate de masurarea energiei electrice .

Salariu: nespecificat

Tip job: Full time

Departament: Inginerie

Oras de lucru: Timisoara

Nivel Cariera: Entry-Level (< 2 ani)

Disponibil: oricand

experienta profesionala

01.08.2013 - prezent

Departament: inginerie

Titlu Job: inginer electroenergetica

Responsabilitati:

-1 August 2013 – Ianuarie 2015 Verificari grupuri de măsură în teren la joasa tensiune
Verificarea grupurilor de măsurare a energiei electrice în teren la joasa tensiune , Schimburi contoare de energie electrică, etalonarea contoarelor de energie electrică.

-Ianuarie 2015-Ianuarie 2016 Verificarea grupurilor de măsurare a energiei electrice de înaltă tensiune
-Cordonator verificări puncte schimb , producători și clienți înaltă tensiune zona Banat.
- Verificarea si punerea in functie a grupurilor de marurare a energiei electrice la producatorii din judetele Timis, Caras Severin , Arad si Hunedoara .
-Programarea si executatea in teren a verificarilor grupurilor de masurarea a energiei electrice pentru puncte de schimb cu partenerii invecinati Electrica (St 110kV Salonta, Virfurile, Vascau,Brad, Orastie, Criscior ) CEZ Oltenia (St 110kV Toplet ,Cozla , Grebla) , Omepa Timisoara (St 400kV Arad, St 220kV Mosnita, Sacalaz , Baru Mare , St 110kV Toplet , Turnu Ruieni , Brad , Orastie ,Criscior , Virfurile, Jimbolia) , Cluj (St 110kV Gura Rosie ,Sibot), Craiova (St 110kV Severin) .

-Ianuarie 2016-Prezent Verificarea grupurilor de măsurare a energiei electrice la joasă, medie și înaltă
Tensiune
-Team Leader departamentul Unitatea Operativă Recuperarea Energiei judetele Timis si Caras Severin .
- Coordonator echipe în teren pentru verificarea grupurilor de măsurare a energiei electrice la joasă tensiune , medie tensiune zona Timiș + Caraș Severin.
-Planificarea si realizarea actiunilor impotriva sustragerilor de energie electrica pe zona Banat cu ajutorul MAI.
- Realizarea instructajelor lunare SSM.
- Presedinte comisie tehnica de analiza a contoarelor demontate din teren suspecte de interventie neautorizata si inregistrare eronata .

studii

Facultati:

2013 - 2015 Masterat: Conducerea Sistemelor Electroenergetice la Universitatea Politehnica Timisoara din Timisoara. Disciplinele principale : -Protecții și circuite secundare
-Conducerea sistemelor electroenergetice
-Lucrare de disertatie cu tema '' Studiul erorilor de masura la grupurile de masura de medie si inalta tensiune ''
2009 - 2013 Facultate: Electrotehnica si Electroenergetica la Universitatea Politehnica Timisoara din Timisoara. Universitatea "Politehnica" , Facultatea de Electrotehnică şi Electroenergetică, Specializarea Conducerea Sistemelor Electroenergetice ,Piaţa Victoriei nr. 2, 300006 Timişoara (România)

Disciplinele principale : -Utilizarea si programarea calculatorului, matematica , fizica , bazele electrotehnicii
- Stații și posturi de transformare , Partea electrică a centralelor, Transportul si distribuția energiei electrice , Mari consumatori de energie electrica, Sisteme ElectroEnergetice, Masurari electrice
2005 - 2009 Liceu / Școală profesională: Stiinte ale naturii la Colegiul National ''Spiru Haret '' din Tirgu Jiu. Disciplinele principale : -Matematica
-Fizică.
-Chimie
-Biologie

Premii

Certificari
May 2015: Autorizare ANRE
Proiectare / Executie instalatii electrice cu orice putere instalata tehnic realizabila si la o tensiune nominala de cel mult 1kV. Gradul IIA,IIB
Hobby-uri
Drumetii, Inot, Plimbari cu bicicleta, Electronica

Pagini: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles