Candidatii eJobs isi pot schimba in orice moment disponibilitatea CVului.

Curriculum Vitae

informatii personale

M 24.09.1985

Permis conducere:  Cat.B, Data obtinerii:30.09.2008

Stagiu militar: nu

obiectiv

Tip job: Full time

Departament: Constructii / Instalatii

Nivel Cariera: Senior-Level (> 5 ani)

Disponibil: oricand

experienta profesionala

01.01.2011 - prezent

Departament: constructii / instalatii

Titlu Job: inginer constructor executie

Responsabilitati:

- Realizarea lucrarilor de constructie si montaj din cadrul santierelor de lucru
- Organizarea fiecarui punct de lucru, repartizand lucrarile pe echipe si pe executanti
- Supravegherea executiei lucrarilor pe tot parcursul programului de lucru
- Luarea de masuri pentru indeplinirea normelor si graficului de lucru
- Intocmirea rapoartelor de lucru, proceselor verbale si pontarea personalului in subordine
- Anuntarea fazelor determinante si pregatirea documentelor specifice
- Luarea in primire a materialelor asigurate si distribuirea lor
- Asigurarea la punctul de lucru a fiselor tehnologice, procedurilor, desenelor si a altor documentatii necesare executarii lucrarilor
- Incadrarea in normele de consum a materialelor, combustibililor si energiei eliberand bonurile de consum
- Asigurarea exploatarii, intretinerii uneltelor si utilajelor
- Comandarea necesarului de materiale in functie de etapa proiectului (beton, otel beton)
- Respectarea riguroasa a tehnologiilor de executie, controland calitatea lucrarilor
- Instruirea muncitorilor privind calitatea lucrarilor
- Conservarea calitatii materialelor in timpul manipularii si depozitarii
- Asigurarea dispozitivelor de securitate a muncii, a echipamentelor de protectie, oprind lucrul in caz de pericol si asigurand primul ajutor in caz de accident
- Efectuarea periodica a instructajului de protectie a muncii personalului in subordine
- Escalarea catre manager in timp util a problemelor aparute in timpul executiei lucrarilor si solutionarea acestora

Puncte de lucru:

- Autostrada Ploieşti – Bucureşti execuţie Pod Teleajen, lucrări de protecţia mediului şi hidrotehnice
- Autostrada Timişoara-Lugoj, Lot 1: execuţie Pod km 48+280 (infrastructură, sprastructură, racord terasamente)
- Autostrada Timişoara-Lugoj, Lot 1: execuţie Pod km 48+343 peste râul Behela (infrastructură, sprastructură, racord terasamente, lucrări hidrotehnice)
- Autostrada Timişoara-Lugoj, Lot 1: Spaţii servicii (Parcare, Toaletă publică: infrastructură, suprastructură, instalaţii şi finisaje, Canalizare parcare, peisagistică)
- Autostrada Timişoara-Lugoj, Lot 1: Lucrări de protecţia mediului şi hidrotehnice
- Autostrada A3 Gilău – Mihăiești: execuție infrastructură și suprastructură pasaj inferior pe autostradă peste drum local km 2+346, 500
- Autostrada A3 Gilău – Mihăiești: execuție infrastructură viaduct km 2+980
- Autostrada A3 Gilău – Mihăiești: execuție infrastructură și suprastructură pasaj inferior pe autostradă peste drum local km 3+240,95
- Autostrada A3 Gilău – Mihăiești: execuție infrastructură viaduct km 4+014,32
- DN 24: Bârlad –Albiţa: reabilitare infrastructură şi suprastructură Pod km 31+318
- DN 24: Bârlad –Albiţa: realizare podeţe prefabricate şi fundaţii console susţinere indicatoare rutiere
- DN 18 Sighetu Marmaţiei – Moisei: reabilitare infrastructură şi suprastructură Pod km 86+448 peste pârâul Ronişoara şi lucrări hidrotehnice
- DN 18 Sighetu Marmaţiei – Moisei: reabilitare infrastructură şi suprastructură Pod km 108+336 peste râul Vişeu şi lucrări hidrotehnice
- DN 18 Sighetu Marmaţiei – Moisei: realizare ziduri de sprijin km 98+222; km 127+170; Km130+870
- DN 18 Sighetu Marmaţiei – Moisei: reabilitare ziduri existente din piatră (mătuire şi refacere zidărie)
- DN 18 Sighetu Marmaţiei – Moisei: lucrări hidrotehnice (protecţia malurilor prin realizare de gabioane) pe râul Vişeu şi pârâul Ronişoara
- DN 29 Botoșani – Suceava – Reabilitare infrastructură și suprastructură Pod km 8+891 și lucrări hidrotehnice
- DN 29 Botoșani – Suceava – Reabilitare infrastructură și suprastructură Pod km 11+856
- DN 29 Botoșani – Suceava – Reabilitare infrastructură și suprastructură Pod km 21+810 peste râul Siret și lucrări hidrotehnice
- DN 29 Botoșani – Suceava – Reabilitare infrastructură și suprastructură Pod km 23+129
- DN 29 Botoșani – Suceava – Reabilitare infrastructură și suprastructură Pod km 23+620
- DN 29 Botoșani – Suceava – Realizare fundații console indicatoare rutiere

studii

Facultati:

2010 - 2012 Masterat: Materiale si Produse Performante in Construcţii la Universitatea Tehnică „Gheorghe Asachi” din Iaşi Facultatea de Construcţii şi Instalaţii din Iasi.
2005 - 2009 Facultate / Colegiu: Inginerie civilă: Construcţii Civile Industriale şi Agricole la Universitatea Tehnică „Gheorghe Asachi” din Iaşi Facultatea de Construcţii şi Instalaţii din Iasi.

Premii

AUTOCAD 2010

aptitudini

Limbi straine(Scris,Vorbit,Citit):

engleză(mediu,mediu,mediu)

Pagini: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles