Candidatii eJobs isi pot schimba in orice moment disponibilitatea CVului.

Curriculum Vitae

informatii personale

F 01.07.1983

Permis conducere:  Cat.B, Data obtinerii:05.05.2012

obiectiv

Obiectivul meu este sa duc la final orice imi propun.

Beneficii: Bonuri de masa. Transport.

Tip job: Part time, Full time, Proiect / Sezonier

Departament: Resurse umane / Psihologie, Relatii publice, Altele, Publicitate, Educatie / Training / Arte, Administrativ / Logistica, Cercetare - dezvoltare, Relatii clienti / Call center, Inginerie, Protectia muncii

Oras de lucru: Brasov, STRAINATATE

Nivel Cariera: Mid-Level (2-5 ani)

Disponibil: oricand

experienta profesionala

10.09.2007 - prezent

Departament: inginerie

Titlu Job: inginer

Responsabilitati:

- Printare plane (structurale, arhitecturale, etc) si alte informatii necesare inceperii proiectului ( scope of work, start informations, site instructions, addendums, etc)
- Citirea planelor si gasirea discrepantelor
- Intocmirea RFI-urilor (request for information) pe baza discrepantelor si trimiterea lor prin e-mail
- Intocmirea de query-uri (intrebari adresate fabricatorului legate de nelamuriri in ceea ce priveste scopul muncii)
- Intocmirea listelor de RFI-uri si Query-uri
- Executarea modelului 3D
- Aplicarea conexiunilor
- Executarea desenelor 2D ( pentru piesele de ansamblu si subansamblu)
- Executarea planelor de montaj
- Crearea de rapoarte
- Exportare fisiere CNC
- Verificarea desenelor
- Impartirea responsabilitatilor pentru membri echipei
- Comunicare cu fabricatorul (e-mail, sametime, skype)

Realizari:

- Team Leader dupa 2 ani de zile si coordonator de proiect

- Setari soft (update Tekla V 17.0) dupa standardele fabricatorului

- Implicarea in proiect Kaizen

01.08.2004 - 07.09.2007

Departament: financiar / contabilitate

Titlu Job: contabilitate primara

-receptii facturi si introducerea lor in programul de calculator;
-raport de gestiune;
-receptii facturi productie, fise, raport de productie, bon de consum;
-expediere tichete de masa;
-curatenie la locul de munca;

Realizari:

Am devenit o persoana de baza in firma.

studii

Facultati:

2007-2009 Master "Echipamente pentru tehnologii neconventionale"

2002-2007 Facultatea "STIINTA SI INGINERIA MATERIALELOR"
Specializarea "Inginerie Economica Industriala" - şef de promoţie

1998-2002 Liceul "Electroprecizia"
Profil "Informatica"

Activitati extracurriculare

Ceea ce ma defineste ca persoana este firea organizata, disciplinata, serioasa, constiincioasa cu multa ambitie spre atingerea scopului.

Premii

Diploma "NLP - Practitioner ARONLP" - 10 Iulie 2011

Certificat de absolvire a "Departamentului pentru pregatirea personalului didactic" - 06 Iunie 2009

Menţiune la "Sesiunea de comunicări ştiinţifice studenţeşti" - 17 Mai 2007

Atestat profesional: "Programator analist operator tehnică de calcul" - 2002

aptitudini

Limbi straine(Scris,Vorbit,Citit):

franceză(mediu,mediu,avansat)

Pagini: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20