Candidatii eJobs isi pot schimba in orice moment disponibilitatea CVului.

Curriculum Vitae

informatii personale

F 08.05.1979

Permis conducere:  Cat.B, Data obtinerii:15.12.2010

obiectiv

Departament: Marketing, Farmacie, Cercetare - dezvoltare, Achizitii, Protectia mediului, Chimie / Biochimie, Controlul calitatii, Petrol / Gaze, Alimentatie / HoReCa, Auto / Echipamente

Oras de lucru: Bucuresti

Nivel Cariera: Senior-Level (> 5 ani)

Disponibil: oricand

experienta profesionala

01.01.2004 - prezent

Departament: protectia mediului

Titlu Job: inginer

Responsabilitati:

EXPERIENŢA PROFESIONALĂ
Februarie 2004 – prezent– SC CROMINVENT SRL
Product Management Specialist
Coordonator departament protectia mediului
Coordonator Marketing

2013 – prezent– SC IXIA PAINTS SRL

2019 – prezent– SC DOMENIILE BLAGA SRL
Inginer calitate produse alimentare

PRINCIPALELE ACTIVITATI SI RESPONSABILITATI:

• Managementul stocurilor;
• Asigurarea actiunilor corective si preventive necesare eliminarii cauzelor neconformitatilor existente si potentiale.
• Negocierea conditiilor comerciale cu furnizorii.
• Urmarirea atingerii tintelor de achizitii
• Colaboreaza cu dep Marketing pentru promovarea produselor din portofoliu si in vederea determinarii/stabilirii pretului de vanzare a produselor din portofoliu

• Monitorizarea respectarii cerintelor autorizatiei de mediu;
• Luarea masurilor ce se impun pentru autorizarea si conformarea fata de reglementarile legale privind protectia mediului;
• Actualizarea documentatiei necesare si respectarea cerintelor legislatiei in domeniul protectiei mediului;
• Intocmirea si depunerea in conformitate cu cerintele legale si in termen cu legislatia aplicabila, a tuturor raportarilor catre Agentia pentru Protectia Mediului
Bucuresti;
• Elaborarea si propunerea de noi proceduri operationale necesare optimizarii activitatii de protectia mediului;
• Identificarea periodica a indicatorilor necesari monitorizarii aspectelor de mediu;
• Instruirea profesionala a personalului din subordine;
• Reprezentarea companiei in fata organelor de control pe linia de protectia mediului.
• Propunerea de masuri/actiuni corective si preventive precum si de imbunatatire continua a activitatilor si proceselor in care sunt implicat si a climatului de munca. Participarea activa la implementarea actiunilor corective si preventive in domeniul calitatii.

Coordonator Marketing:
• Pregatirea materialelor de training pentru departamentul vanzari;
• Executarea instrumenteler de marketing pentru departamentul Vanzari;
• Punerea in aplicare a dispozitiilor legale privind punerea pe piata a produselor comercializate;
• Elaborarea de prospecte si brosuri publicitare cu catacter promotional.

Inginer calitate produse alimentare:
• Exercitarea controlului tehnic in toate fazele de producere a vinurilor;
• Supravegherea fluxului tehnologic si controlul calitatii produsului pe intreg flux tehnologic;
• Instrirea personalului operator privind standardele de calitate pe care trebuie sa le indeplineasca produsul final.
• Activitati legate de achizitii, logistica, aprovizionare, furnizori externi;

studii

Facultati:

2018 - 2018 Facultate: TOP QUALITY MANAGEMENT la TOP QUALITY MANAGEMENT recunoscut de Ministerul Muncii si Justitiei Sociale si Ministerul Educatiei Nationale. din bUCURESTI. MANAGER IN DOMENIUL SIGURANTEI ALIMENTARE
1998 - 2003 Facultate: Protectia Mediului la Universitatea Politehnica Bucuresti - Facultatea de Chimie Industriala din Bucuresti.
1994 - 1998 Liceu / Școală profesională: Matematica -Fizica la Colegiul Zinca Golescu, Pitesti din Pitesti.

Premii

Managementul compartimentului de protectia mediului - organizat de Bodrum Tehnologica

Managementul deseurilor periculoase in Romania si UE - organizat de Comert si Industrie in
colaborare cu Asociatia Romana pentru
Incinerarea Deseurilor Periculoase
Gestionarea Deseurilor - Proceduri si Raportari - organizat de Top Quality Management

Auditor de Mediu - organizat de Top Quality Management

Pagini: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles