Candidatii eJobs isi pot schimba in orice moment disponibilitatea CVului.

Curriculum Vitae

informatii personale

M 19.02.1981

Permis conducere:  Cat.B, Data obtinerii:01.07.2011

Stagiu militar: da

obiectiv

Sunt un om norocos din toate punctele de vedere: am o familie frumoasă, doua fete minunate, prieteni calzi și sinceri, colegi dedicați, capabili și buni coechipieri, fac lucrurile care îmi plac și îmi aduc satisfacții. Optimismul și pozitivismul sunt trăiri care mă însoțesc permanent în viața personalăși în activitatea profesională, făcând din mine un om motivat și plin de speranță. Un avantaj incontestabil pentru cariera mea îl constituie faptul că am avut și am aproape oameni care m-au ajutat și mă ajută să evoluez, să îmi doresc mai mult și să nu renunț atunci când apar obstacole. Domeniile de activitate în care am căpătat experiență de-a lungul timpului sunt: Tehnologia Informatiei si Calculatoarele, Retelistica, Supraveghere Video si Control Access, Servere, Logistica, Achizitii IT, Management IT. Aceste arii de activitate sunt în continuare în sfera mea de interes și încerc să-mi dezvolt constant competențele.

Salariu: nespecificat

Tip job: Part time, Full time, Proiect / Sezonier

Departament: Educatie / Training / Arte, Administrativ / Logistica, Telecomunicatii, Relatii clienti / Call center, Merchandising / Promoteri, IT Software, IT Hardware, Service / Reparatii, Audit / Consultanta, Management

Oras de lucru: Bucuresti, Cluj-Napoca, Craiova, Sibiu, STRAINATATE, Remote (de acasă)

Nivel Cariera: Manager / Executiv, Senior-Level (> 5 ani)

Disponibil: oricand

experienta profesionala

01.02.2006 - prezent

Departament: administrativ / logistica

Titlu Job: it&c manager

Responsabilitati:

1. Scopul general al postului: asigurarea în bune condiții a rețelei IT.
2. Obiectivele postului: titularul postului are un rol în activitatea de execuţie a operaţiunilor ce derivă din:
- interes permanent pentru noutățile legislative;
- capacitatea de adaptare și implementare;
- autoperfecționare și valorificare a experienţei dobândite;
- capacitate de analiză și sinteză şi de găsire a unor soluţii;
- capacitate de consiliere și/sau îndrumare a colegilor, clienţilor;
- spirit de echipă și capacitate de a lucra independent;
- abilități în utilizarea calculatoarelor şi a altor echipamente informatice;
- asigurarea calității lucrărilor executate în cadrul biroului;
- respectarea procedurilor de lucru şi de sistem.
3. Descrierea sarcinilor / atribuţiilor / activităţilor postului:
- monitorizează, întreține și dezvoltă infrastructura și serviciile IT (email, DNS, router, switch, access point, stocare, backup, upgrade) ale institutului;
- identifică şi remediază avariile apărute la sistemele și echipamentele de rețea;
- participă la elaborarea politicilor IT ale institutului, elaborează de proceduri IT, acordă consultanţă în domeniu;
- acordă asistență tehnică utilizatorilor serviciului de e-mail din cadrul institutului;
- colaborează cu personalul din cadrul institutului;
- răspunde de asigurarea calităţii la lucrările executate în cadrul biroului şi respectă procedurile de lucru;
- execută alte activităţi în legătură cu îndeplinirea sarcinilor de serviciu precizate de persoanele care au acest drept;
- execută sarcini suplimentare legate de activitatea sa, doar dacă acestea sunt stabilite de persoane autorizate, pe cale ierarhică şi se încadrează în prevederile legale;
- păstrează confidenţialitatea datelor şi informaţiilor la care are acces prin exercitarea atribuţiilor.
- avizează toate achizițiile de echipamente şi programe realizate în cadrul institutului
- proiectare rețea de calculatoare
a) proiectarea și administrarea infrastructurii de rețea;
b) proiectarea și aplicarea strategiei de securitate a rețelei, precum și instruirea și asistarea utilizatorilor.
- asigurarea funcționarii rețelei
a). asigurarea funcționarii rețelei de calculatoare și a echipamentelor de conectare și de comunicații, administrarea serverelor, interconectarea rețelelor și accesul la rețeaua globala Internet.
- asigurarea legalității programelor instalate.
a). Verifica periodic toate calculatoarele companiei şi face o listă a programelor instalate.
b). Întocmește o fişă pentru fiecare echipament (server, calculator etc), cu programele instalate, semnată de utilizatorul calculatorului.
- în cazul în care sunt necesare intervenții de specialitate (telefon, fax, centrala telefonica), se ocupa de rezolvarea problemelor luând legătura și cooperând cu firmele prestatoare de servicii;
- Ia legătura cu firma furnizoare de Internet pentru a asigura buna desfășurare a activității în firma;
- asigură consultanță de specialitate în achiziționarea de echipament tehnic, recomandând soluții adecvate activității firmei;
- întreține rețeaua, sistemul de Internet, dezvoltă infrastructura rețelei;
- controlează/supraveghează traficul de date;
- protejează informația în rețea, precum și securitatea traficului pe internet;
- creează strategie de backup-up a tuturor datelor / informațiilor din calculatoare și/sau de pe servere;
- verifică periodic existența la fiecare post a soft-urilor aprobate de conducere, precum și accesul la Internet;

studii

Facultati:

2017 - prezent Facultate: Contabilitate și informatică de gestiune la Universitatea Spiru Haret din Craiova.
1996 - 2001 Liceu / Școală profesională: Informatica la COLEGIUL TEHNIC "COSTIN D. NENITESCU" din Craiova.

Premii

Certificari
Nov 2018 - Mar 2019: CISCO CCNA

Proiecte
Mar 2017 - Jun 2017: Buzau startup site manager

May 2016 - Sep 2016: Braila startup site manager

Oct 2014 - Dec 2014: Pitesti startup site manager

May 2013 - Jun 2013: Craiova startup site manager

Mar 2012 - Aug 2012: Constanta startup site manager

Aug 2008 - Jan 2009: Galati startup site manager

Hobby-uri
NLP, IT&C, Drumetii

Pagini: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20