de ani Fără Frică...

Candidatii eJobs isi pot schimba in orice moment disponibilitatea CVului.

Curriculum Vitae

informatii personale

M 09.12.1981

Permis conducere:  Cat.B, Data obtinerii:28.11.2000

Stagiu militar: nu

obiectiv

Dezvoltarea unei cariere într-o companie serioasă unde să îmi pot pune în valoare abilităţile şi cunoştinţele.

Salariu: nespecificat

Tip job: Full time

Departament: Vanzari, Juridic, Internet / e-Commerce, Productie, Telecomunicatii, Inginerie, IT Software, IT Hardware

Oras de lucru: Cluj-Napoca

Nivel Cariera: Mid-Level (2-5 ani)

Disponibil: oricand

experienta profesionala

01.03.2006 - 31.07.2012

Departament: telecomunicatii

Titlu Job: inginer optimizare

Responsabilitati:

1) Monitorizarea performanţelor site-urilor radio, utilizând informaţiile statistice.
2) Analizarea informaţiilor furnizate de Indicatorii Statistici de Performanţă, realizarea şi analizarea măsurătorilor din teren şi a altor tipuri de informaţii referitoare la performanţa reţelei.
3) Propunerea de măsuri de optimizare cu scopul de a îmbunătăţi serviciul din punct de vedere al calităţii şi acoperirii.
4) Propunerea de acţiuni în vederea atingerii indicatorilor de performanţă.
5) Producerea şi analizarea măsurătorilor radio.
6) Interacţionarea cu Biroul Planificare Frecvenţe şi Parametri BSS şi propunerea de schimbări pentru îmbunătăţirea performanţelor.
7) Interacţionarea cu Biroul Planificare Radio în probleme de configurare a site-urilor.
8) Interacţionarea cu Divizia Operare şi Întreţinere în probleme legate de verificarea şi reconfigurarea site-urilor.
9) Vizitarea site-urilor cu scopul de a verifica şi propune schimbari legate de configurarea site-urilor.
10) Realizarea altor sarcini, legate de specificul activităţii, la solicitarea şefului direct.
Optimizarea zonei Ardeal prin realizarea de măsurători radio şi soluţionarea reclamaţiilor din această zonă a contribuit la creşterea semnificativă a numărului de clienţi în zona Ardeal.
Telefon mobil, maşină, asigurare medicală privată, asigurare de viaţă.

studii

Facultati:

2005 - 2009 Facultate / Colegiu: Drept la Universitatea "Babeş-Bolyai" Cluj-Napoca, Facultatea de Drept din Cluj-Napoca. Lucrarea de diplomă: Aspecte tehnice şi legale privind tranzacţiile electronice
2000 - 2005 Facultate / Colegiu: Telecomunicatii la Universitatea Tehnică Cluj-Napoca, Facultatea de Electronică şi Telecomunicaţii, secţia Comunicaţii din Cluj-Napoca. Lucrarea de diplomă: Transmisii video în timp real pentru terminale mobile – J2SE+JMF
1996 - 2000 Liceu: Informatica la Liceul Teoretic “Avram Iancu” din Cluj-Napoca.

Premii

Traininguri
May 2012: WCDMA RAN W11 Delta (Ericsson)

Oct 2009: GSM BSS 08 Radio Network Tunning (Ericsson)

May 2008: GSM Optimization and Um Signalling (Commsquare)

Mar 2007: GSM System Survey (R6) (Ericsson)

Apr 2006: SBS BR 7.0 System Overview

Apr 2006: SBS BR 7.0 Radio Network Parameters for GSM

Apr 2006: E-GPRS BR 7.0 Radio Network Parameters

Calificari
Jun 2004: Certificat de absolvire - Departamentul pentru pregătirea personalului didactic

May 2000: Atestat profesional - Ajutor Analist Programator, Liceul Teoretic "Avram Iancu"

aptitudini

Limbi straine(Scris,Vorbit,Citit):

engleză(avansat,avansat,avansat)

Pagini: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles