Candidatii eJobs isi pot schimba in orice moment disponibilitatea CVului.

Curriculum Vitae

informatii personale

M 07.09.1992

Permis conducere:  Cat., Data obtinerii:22.09.2020

Stagiu militar: da

obiectiv

Sunt o persoană comunicativă, flexibilă, onestă și rezistentă la stres. Obiectivul meu este dezvoltarea cunoștințelor în domeniul energetic mizând întotdeuna pe perseverență, încredere și inovație.

Salariu: 800,00 USD / luna

Tip job: Full time

Departament: Vanzari, Altele, Productie, Achizitii, Inginerie, Management, Personal calificat

Oras de lucru: Iasi

Nivel Cariera: Mid-Level (2-5 ani)

Disponibil: oricand

experienta profesionala

01.09.2016 - prezent

Departament: inginerie

Titlu Job: inginer

Responsabilitati:

Inginer rețele electrice

-Proiectare şi execuție instalații electrice cu o putere instalată tehnic realizabilă şi la o tensiune nominală de cel mult 1 KV (Autorizație ANRE nr. 42685/2016)
Responsabilități:
- Studierea proiectului instalației electrice de realizat.
- Alocarea resurselor materiale şi umane astfel încât lucrările să se finlizeze în
termenul planificat şi în parametrii de calitate stabiliți prin proiect.
-Coordonarea echipei de electricieni şi oferirea suportului tehnic de specialitate.
-Eficiență, respectarea termenelor şi inițiativă în rezolvarea problemelor.
-Realizare ofertă tehnică pentru procedura de achiziții lucrări
-Întocmire facturi/chitanțe/avize însoțire a mărfii clienți utilizând programul NEXUX ERP
-Utilizarea sitemului de plăți electronice în cadrul societății

studii

Facultati:

2016 - 2019 Masterat: Management Energie-Mediu la Facultatea de Inginerie Electrică,Energetică și Informatică Aplicată ”Gheorghe Asachi” din Iași. Diploma obținută:Diplomă de Master- Seria MA, Nr. 020881

1.Competențe profesionale:
-Cunoașterea aprofundată a a ariei de specializare Management, Energie, Mediu și în cadrul acesteia, a dezvoltărilor teoretice, metodologice și practice specifice programului de studii masterat;
- Utilizarea adecvată a limbajului specific în medii profesionale;
- Utilizarea cunoștințelor de specialitate pentru exploatarea și interpretarea unor situații noi , în contexte mai largi asociate domeniului Inginerie Energetică;
- Utilizarea integrată a aparatului conceptual și metodologic în condiții de informare incompletă, pentru a rezolva probleme teoretice și practice noi.

2.Competențe transversale:
-Utilizarea nuanțată și pertinentă de criterii și metode de evaluare pentru a formul judecați de valoare și a fundamenta decizii constructive;
- Elaborarea de proiecte profesionale și/sau de cercetare utilizând inovativ un spectru variat de metode cantitative și calitative;
-Utilizarea eficientă a resurselor și tehnicilor de învățare, pentru dezvoltare personală și profesională.
2012 - 2016 Facultate: Inginerie Energetică/Managementul Energiei la Facultatea de Inginerie Electrică,Energetică și Informatică Aplicată Gheorghe Asachi din Iași. Diploma obținută: -Diplomă de inginer Seria IA, Nr. 0050052
Compețente obținute:

1.Compețente profesionale:
-Utilizarea cunostințelor privind principiile de funcționare și impactul asupra mediului aferente sistemelor de producere, transport și distribuție a energieie electrice și termice;
-Explicitarea și interpretarea conceptelor generale și specifice privind procesele tehnologice din cadrul sistemelor de utilizare a energiei;
-Rezolvarea problemelor de dimensionare, funcționare și mentenanță a echipamentelor și instalațiilor energetice;
-Utilizarea elementelor de bază aferente managementului sistemelor energetice, corelat cu legislația din domeniu și cu principiile pieței de energie;
-Utilizarea creativă și inovativă a cunostințelor de bază în modelarea, proiectarea și exloatarea sistemelor de distribuție a energiei electrice;
-Aplicarea responsabilă a cunostințelor de bază în controlul și exploatarea sistemelor de distribuție a energiei electrice .

-Identificarea obiectelor finale cu necesarul de resurse umane , de timp și financiare disponibile alaturi de evaluarea riscurilor;
-Identificarea responsabilităților într-o echipă pluridisciplinară și aplicarea de tehnici de relaționare și de munca eficientă în cadrul echipei;
-Utilizarea eficientă a surselor informaționale și a resurselor de comunicare (portaluri Internet, aplicații, software de specialitate, baze de date, cursuri on-line etc.) atât în limba română cât și într-o limbă de circulație internațională.
2007 - 2011 Liceu / Școală profesională: Matematică-Informatică, Intesnisv Informatică la Liceul de Informatica "Grigore Moisil" din Iași. Diploma obținută: -Certificat de absolvire a liceului Seria D, Nr. 0397658
- Diplomă de bacalaureat Seria Y, Nr. 0453587
-Atestat de competențe profesionale Seria E, Nr. 0035360
Competețe obținute:
- Competențe de realizare design și structură software orientat client( aplicații software, baze de date, pagini web) , adaptare sisteme informaționale client.

Premii

Proiecte
Sep 2018 - Sep 2019: Impactul liniilor electrice aeriene asupra mediului înconjurător
Lucrare de disertație
Jan 2016 - Jul 2016: Controlul emisiiilor de ozixi de azot ale cazanelor energetice
Lucrare de licență
Hobby-uri
Plimbări în natură, Șah

Pagini: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles