Candidatii eJobs isi pot schimba in orice moment disponibilitatea CVului.

Curriculum Vitae

informatii personale

M 02.02.1980

Permis conducere:  Cat.B, Data obtinerii:04.01.1999

Stagiu militar: nu

obiectiv

INDEPLINIREA OBIECTIVELOR PROFESIONALE ASTFEL INCAT SA CREASCA BENEFICIILE COMPANIEI PENTRU CARE LUCREZ

Salariu: nespecificat

Beneficii: se negociaza

Oras de lucru: Craiova

Nivel Cariera: Senior-Level (> 5 ani)

Disponibil: oricand

experienta profesionala

01.08.2002 - prezent

Departament: inginerie

Titlu Job: inginer

Responsabilitati:

01.08.2008-prezent
Inginer Colegiu / Centrul Operational Craiova : RED MT/JT
proiectare,mentenanta,intretinere si exploatare echipamente de : MT(Medie Tensiune) si JT(joasa tensiune)
-intocmirea autorizatiilor de lucru (AL) si Sef Lucrare pentru:
executarea termoviziunii in Posturile de Transformare
executarea mentenantei la retele electrice aeriene de MT/JT
executarea mentenantei la retele electrice subterane de MT/JT
executarea mentenentei la Posturile de Transformare
executarea de noi retele electrice aeriene de MT/JT
executarea de noi retele electrice subterane de MT/JT
executarea de noi Posturile de Transformare
-expert tehnic in comisiile de receptie a noilor instalatii de MT/JT
-intocmirea proeiectelor pentru modificarile de schema MT, in urma aparitiei de noi instalatii de MT
-executarea de interventii in urma incidentelor accidentale in instalatiile electrice deservite
-supravegherea in teren a lucrarilor de mentenanta,investitii si accidentale in instalatiile electrice deservite
-participant in comisiile de licitatie pentru achizitie materiale, ca expert tehnic
-evidenta SAP:
a meterialelor
a activitatii echipelor in teren
a deranjamentelor electrice in Craiova
a avariilor si incedentelor pe MT/JT in Craiova
-emiterea autorizatiilor de lucru pentru lucrarile in instalatii
-urmarirea prin GPS a autoturismelor din cadrul centrului
-intocmirea pontajelor in cadrul centrului
-predare - primirea programe de lucru a echipelor din teren
-urmarirea procesului de implementare SCADA in companie

01.08.2002 - 01.08.2008
Electrician / Centru Exploatare Dolj 110 kV (statii si retele)

mentenanta,intretinere si exploatare echipamente de : IT(Inalta Tensiune)
-intocmirea autorizatiilor de lucru (AL) pentru:
executarea mentenantei la retele electrice aeriene de IT
executarea mentenantei la retele electrice subterane de IT
executarea mentenentei la Statiile de Transformare

studii

Facultati:

2004 - 2007 Facultate: Inginer Colegiu / Masini si Aparate Electrice la Universitatea din Craiova din Craiova.
1994 - 1998 Liceu / Școală profesională: Electrician PRAM la Grupul Scolar Industrial Energetic Craiova din Craiova.

Premii

Certificari
Oct 2014: Diriginte de Santier - RETELE ELECTRICE

Oct 2014: Diriginte de Santier - INSTALATII ELECTRICE

Apr 2014: Autorizat A.N.R.E. IIA , IIIB

Apr 2013: Masurarea prizelor de legare la pamant . Metode de masurare si aplicatii practice.

Apr 2009: Perfectionarea tehnicilor cu pregatirea lucrului din domeniul activitatilor de exploatare si intretinere – reparatii retele electrice.

Jun 2008: Programul SAP

Proiecte
Feb 2010 - Sep 2010: -coordonator de proiect pentru normarea si standardizarea activitatiilor in companie

aptitudini

Limbi straine(Scris,Vorbit,Citit):

Pagini: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles