Candidatii eJobs isi pot schimba in orice moment disponibilitatea CVului.

Curriculum Vitae

informatii personale

M 16.10.1972

Permis conducere:  Cat.B, Data obtinerii:10.05.1993

Stagiu militar: da

obiectiv

Salariu: 800,00 USD / luna

Tip job: Part time, Full time

Departament: Productie, Inginerie, Auto / Echipamente, Proiectare civila / industriala, Service / Reparatii

Oras de lucru: Bucuresti, Ploiesti

Nivel Cariera: Mid-Level (2-5 ani)

Disponibil: oricand

experienta profesionala

01.05.2012 - prezent

Departament: constructii / instalatii

Titlu Job: inginer

Responsabilitati:

- expertiza pentru confectiile metalice folosite la realizarea obiectivelor(verificare si elaborare documentatie de executie cu urmarirea in fabricatie a reperelor si asistenta la montaj) - proiectare Autocad 2D/3D
- verificare documenatie constructiva si colaborarea cu proiectantul pentru rezolvarea problemelor aparute in santiere
- asigurarea de suport tehnic si logistic pentru santiere
- urmarire respectare grafice de executie
- MHC Novaci 1 bis jud. Gorj beneficiar ISPH Bucuresti;
- AHE Anies jud. Bistrita Nasaud beneficiar ContactEast , Electrogrup CJ
- AHE Baita jud. Maramures beneficiar Grup4Instalatii

01.10.1996 - 01.05.2012

Departament: proiectare civila / industriala

Titlu Job: inginer proiectant

Mai 2002 ÷ Mai 2012
Inginer coordonator grupa proiectare constructiva
- coordonare grupa tractoare pe senile S1500 S1501
- coordonare grupa modernizare automotoare pe 2 osii seria AM 900
- elaborare programe si programare masina debitat oxigaz si plasma cu comanda numerica – General Numeric
- programare CNC – Seal Jet – ECONOMOS Austria
- elaborare documentatie participare licitatii – specificatii tehnice
- propune planuri de asimilare produse noi

Aprilie 1999 ÷ Mai 2002
Inginer proiectare constructiva
- elaborare documentatie constructiva ( AutoCAD 2D si 3D)- motoare,tractoare,automotoare
- intocmire dosare omologare din punct de vedere al documentatiei tehnice , caiete de sarcini si notite tehnice pentru produsele si serviciile sectiilor de fabricatie
- actiuni corective ale documentatiei tehnice si de actualizare a cataloagelor de produs specifice
- urmarire executie si suport tehnic in sectiile de fabricatie

Iulie 1997 ÷ Aprilie 1999
Inginer proiectare tehnologica
- organizare producţie
- întocmire fise tehnologice
- intocmire devize reparatie
- elaborare instructiuni si proceduri de lucru
- actiuni corective ale documentatiei tehnice
- asigurarea de suport tehnic pentru sectiile de productie si colaborarea cu serviciile aprovizionare , productie si control calitate

Octombrie 1996 ÷ Iulie 1997
Inginer tehnolog urmarire fabricatie
- organizare , lansare , urmarire fabricatie conform documentatiei tehnologice si de calitate
- colaborare cu serviciile proiectare, productie ,aprovizionare pentru rezolvarea problemelor aparute in procesul de fabricatie
- respectarea cerintelor din documentele sistemului de management al calitatii
- modernizare automotoare seria 900 - beneficiar SNTF Calatori SA
- confectii metalice diverse - beneficiar SNTF Marfa SA , SC Danielli Italia , Neptun SA Campina , Fibec Holding , Newelco
- reparatie si refabricare trolii de interventie la sonde - beneficiar OMV Petrom
Ing. Mircea Horjea Director General
Ing. Adrian Cosmoiu Director Productie
Ing. Vasile Matei Sef Serviciu Proiectare

studii

Facultati:

1991 - 1996 Facultate / Colegiu: Mecanic la Universitatea Transilvania Brasov din Brasov.
1986 - 1991 Liceu: Real la Colegiul National Nicolae Grigorescu din Campina.

Premii

Calificari
Oct 2013: "Manager de proiect" curs realizat de EUROCOR

Sep 2011: Formator profesional (lector) – INMA Bucuresti

Proiecte
Oct 2011 - Apr 2012: Implementarea proiectelor POSDRU
Participarea la activitatile de implementare a proiectelor POSDRU – Cresterea competitivitatii si productivitatii organizatiilor prin calificarea resurselor umane.

aptitudini

Limbi straine(Scris,Vorbit,Citit):

engleză(mediu,mediu,mediu)

Pagini: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20