Candidatii eJobs isi pot schimba in orice moment disponibilitatea CVului.

Curriculum Vitae

informatii personale

M 25.11.1979

Permis conducere:  Cat.B, Data obtinerii:17.08.2001

Stagiu militar: da

obiectiv

Găsirea armoniei dintre acumularea continuă de cunoștințe si experiență. Punerea lor în evidență cât mai mult posibil, pentru crearea unui mediu cât mai placut pentru mine, companie, client și a tuturor celor implicați.

Salariu: nespecificat

Tip job: Full time

Departament: IT Software, IT Hardware

Oras de lucru: Bucuresti

Nivel Cariera: Mid-Level (2-5 ani)

Disponibil: oricand

experienta profesionala

01.10.2007 - 31.05.2017

Departament: it software

Titlu Job: helpdesk support engineer

Responsabilitati:

Ofer asistență tehnică, diagnosticare și rezolvare a problemelor legate de partea hardware a calculatoarelor, software-ului și a sistemului de operare.
De asemena creez useri, grupuri de securitate în AD/DC, căsuțe de mailbox pentru useri pe serverele exchange ale clienților și sunt responsabil cu arhivarea căsutelor de mail.
Setez permisiuni de acces pe fileserver. Rezolv probleme tehnice în interiorul rețelei locale (LAN), rețele WI-FI.
Instalez echipamente periferice pentru useri și comunicarea continuă cu aceștia până la rezolvarea problemei.
Comunic cu clienții, și problemele tehnice le transform în soluții practice.
De asemena ofer suport on site, remote sau prin telefon, transmit incidentele complexe către următorul nivel de suport.

studii

Facultati:

2002 - 2007 Facultate: Electronică și Calculatoare, Sisteme cu Microprocesoare la Facultatea Hyperion din București.
1995 - 1999 Liceu / Școală profesională: Electro-Mecanic, mașini și aparate electrice. la Electronică Industrială din București.

Premii

Certificari
Feb 2011 - Apr 2011: Microsoft Certified Windows Specialist
Descriere
Oct 2010 - Feb 2011: Microsoft Certified Technology Speciaist: Windows 7, Configuration
Descriere
Hobby-uri
Cititul, Meditatia, Dezvoltarea personala

Pagini: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles