Candidatii eJobs isi pot schimba in orice moment disponibilitatea CVului.

Curriculum Vitae

informatii personale

F 20.08.1986

Permis conducere:  Cat.B, Data obtinerii:27.09.2004

obiectiv

Imi place sa gasesc forma si culoarea care promoveaza cel mai bine o companie, adica genul de creatie care vinde ochilor.

Salariu: 2.000,00 USD / luna

Beneficii: Oportunitatea de a promova.

Tip job: Part time, Full time, Proiect / Sezonier

Departament: Grafica / Webdesign / DTP, Internet / e-Commerce

Oras de lucru: Bucuresti, Brasov

Nivel Cariera: Entry-Level (< 2 ani)

Disponibil: oricand

experienta profesionala

01.01.2016 - prezent

Departament: grafica / webdesign / dtp

Titlu Job: graphic designer

Responsabilitati:

PORTOFOLIU: https://www.behance.net/OtiliaBaisan

- Creez identitati de brand pentru companiile nou create sau pentru cele care doresc rebranding
- Concep bannere online pentru campanii de remarketing: imagine, text, call to action
- Creez bannere pentru newsletter
- Realizez grafica pentru carti de vizita, mape de prezentare, personalizare plic, CD cover
- Creez grafica pentru flyere, pliante, door hanger, semne de carte
- Realizez bannere outdoor
- Realizez brosuri, cataloage si manuale
- Concep continut si grafica pentru promovare online (postari Facebook)
- Realizez bannere online pentru Home Page-ul site-urilor
- Realizez simulari reclame outdoor
- Ma ocup de DTP-ul tuturor materialelor pe care le realizez

01.11.2012 - 31.12.2012

Am realizat grafica (pixel art) pentru un joc destinat device-urilor cu Android.

studii

Facultati:

2008 - 2010 Masterat: Finante-Banci la Universitatea Romano-Americana din Bucuresti.
2005 - 2008 Facultate / Colegiu: Management-Marketing la Universitatea Romano-Americana din Bucuresti.
2001 - 2005 Liceu: Filologie-Engleza intensiv la Colegiul National Gheorghe Rosca Codreanu din Barlad.

Premii

Proiecte
Jan 2016: Site Colectie fotografie de inalta calitate - Fotogradina.ro
Am creat si momentan promovez conceptul site-ului www.fotogradina.ro, o colectie de fotografie de inalta calitate, destinata specialistilor din departamentele de creatie si marketing care au in vedere o promovare eficienta.
Oct 2012 - Dec 2012: Pixel Dash (Android Game)
Am realizat grafica (stilul pix art) unui un joc conceput pentru platforma Android.
Voluntariat
Oct 2015: Plantam Fapte Bune
Am participat la plantarea de puieti de salcam in judetul Dambovita.
Calificari
Jun 2014: Absolvire Curs de Graphic Design for Branding (nivel avansati)

Hobby-uri
Chitara si Pian, Bicicleta, Fotografie, Parapanta

aptitudini

Limbi straine(Scris,Vorbit,Citit):

engleză(avansat,avansat,avansat)

Pagini: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20