Candidatii eJobs isi pot schimba in orice moment disponibilitatea CVului.

Curriculum Vitae

informatii personale

F 18.07.1990

Permis conducere:  Cat.B, Data obtinerii:04.10.2011

obiectiv

Îmi doresc să-mi pun în evidență capacitățile intelectuale și experiența acumulată pentru a îndeplini sarcinile și scopurile organizației, cât și pentru dezvoltarea carierei mele

Salariu: 1.700,00 USD / luna

Tip job: Part time, Full time, Practică / Voluntariat, Proiect / Sezonier

Departament: Inginerie, Protectia mediului, IT Software, Proiectare civila / industriala

Oras de lucru: Bucuresti, Iasi

Nivel Cariera: Entry-Level (< 2 ani)

Disponibil: oricand

experienta profesionala

01.03.2019 - prezent

Departament: inginerie

Titlu Job: gis specialist/geodetic engineer

01.04.2014 - 31.01.2015

Titlu Job: cad engineer

Responsabilitati:

Aplicaii: AMM-XWB-Illustrations – ilustrarea componentele potrivit datelor sursă, ușor de înțeles și clar pentru utilizatorul final

studii

Facultati:

2016 - prezent Doctorat: Inginerie geospațială la Universidade de Lisboa, ULISBOA, Faculdade de Ciências din Lisabona. Erasmus + Traineeship
Pregatirea tezei de doctorat
Cunoștințe dobândite: colectarea, manipularea și modelarea datelor spațiale, precum și vizualizarea 2D și 3D într-un mediu GIS.
Cunostinte tehnice privind programele de software: ArcGis, ArcMap, QGis, GeoDA, ENVI, Autocad, Cloud Compare, Fugro Viewer, R, SNAP.
2015 - prezent Doctorat: Inginerie civila la Universitatea Tehnică Gheorghe Asachi, Facultatea de Hidrotehnică, Geodezie și Ingineria Mediului din Iasi.
2015 - 2015 Masterat: Geomatica și Cartografiere la Universidade de Lisboa, ULISBOA, Faculdade de Ciências din Lisbon. Erasmus + Traineeship
Pregătirea lucrării de disertație
Competențe dobândite in utilizarea informației geospațiale GIS
Cunostinte tehnice privind programele de software: ArcGis, ArcMap, QGis
2013 - 2015 Masterat: Geomatica și Cartografiere la Universitatea Tehnică Gheorghe Asachi, Facultatea de Hidrotehnică, Geodezie și Ingineria Mediului din Iași. Întocmirea de planuri și hărți;
Prelucrarea datelor; digitizare planuri și hărți;
unostinte tehnice privind programele de software: Autocad, Autocad Map 3D, Romplan, Generare CP, Topo LT, ArcGis, ArcMap, QGis
2009 - 2013 Facultate: Măsurători Terestre şi Cadastru la Universitatea Tehnică Gheorghe Asachi, Facultatea de Hidrotehnică, Geodezie și Ingineria Mediului din Iași. Ridicări topografice; Realizarea rețelelor geodezice de ordin inferior pentru trasarea unor construcții;
Întocmirea de planuri și hărți; Măsurători topografice pentru întocmirea documentației cadastrale; Întocmirea planurilor de situație; Întocmirea profilelor transversale și a profilelor longitudinale pentru căi de comunicații; Prelucrarea datelor; digitizare planuri si hărți; Cunostinte tehnice privind programele de software: Autocad, Autocad Map 3D, Romplan, Generare CP, Topo LT
2005 - 2009 Liceu: Matematică-Informatică la Colegiul Național " Ștefan cel Mare" din Tîrgu Neamț.

Premii

Certificari
Oct 2017 - Nov 2017: Echoes in space - Introduction to Radar Remote Sensing by ESA and EO College

Nov 2016 - Dec 2016: Going Places with Spatial Analysis (December 20, 2016) by ESRI and Udemy

Pagini: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20