Candidatii eJobs isi pot schimba in orice moment disponibilitatea CVului.

Curriculum Vitae

informatii personale

N 15.12.1986

Permis conducere:  Cat.B, Data obtinerii:05.05.2012

obiectiv

Expert in securitate si sanatate in munca Inginer constructii civile, industriale si agricole

Salariu: nespecificat

Tip job: Part time, Full time, Proiect / Sezonier

Departament: Constructii / Instalatii, Arhitectura / Design interior, Inginerie, Controlul calitatii, Proiectare civila / industriala, Management

Oras de lucru: Bucuresti, Barlad, Brasov, Cluj-Napoca, Constanta, Galati, Iasi, Timisoara, STRAINATATE, Buftea

Nivel Cariera: Entry-Level (< 2 ani), Mid-Level (2-5 ani)

Disponibil: oricand

experienta profesionala

01.07.2015 - prezent

Departament: protectia muncii

Titlu Job: expert in securitate si sanatate in munca

Responsabilitati:

sa identifice principalele caracteristici ale sistemului/ procesului supus evaluarii, alegerea metodei de evaluare si stabilirea instrumentelor de lucru
sa organizeze activitatile de prevenire si protectie din unitate, identificand pericolele si evaluand riscurile, elaborand si actualizand Planul de Prevenire si Protectie
sa elaboreze instructiuni proprii de securitatea muncii pentru completarea si /sau aplicarea reglementarilor de securitatessi sanatate in munca, tinand seama de particularitatile activitatilor si ale unitatii, precum si ale locurilor de munca / posturilor de lucru, tinand seama de numarul de lucratori, de repartizarea teritoriala a unitatii si/sau a sucursalelor, filialelor, punctelor de lucru ale acesteia
sa propuna atributii si obligatii privind securitatea si sanatatea in munca, ce revin lucratorilor, corespunzator functiilor exercitate, care se consemneaza in fisa postului
sa verifice cunoasterea si aplicarea de catre toti lucratorii a masurilor prevazute in planul de prevenire si protectie
sa tina evidenta zonelor cu risc ridicat si specific din unitate
sa stabileasca zonele care necesita semnalizare SSM
sa stabileasca tipul de semnalizare necesar si amplasarea conform prevederilor legale in vigoare
sa tina evidenta meseriilor si a profesiilor prevazute de legislatia specifica, pentru care este necesara autorizarea exercitarii lor
sa verifice starea de functionare a sistemelor de alarmare, avertizare, semnalizare de urgenta, precum si a sistemelor de siguranta
sa participe la cercetarea evenimentelor privind SSM, conform competentelor prevazute de legislatia in vigoare, si intocmeste documentele privind aceste evenimente
sa urmareasca realizarea masurilor dispuse de catre inspectorii de munca, cu prilejul vizitelor de control si al cercetarii evenimentelor
sa organizeze activiati de prevenire si protectie
sa efectueze instruiri de securitatea si sanatatea muncii si a testarii cunostintelor in domeniul SSM
sa asigure prevenirea accidentelor de munca si mentinerea starii de sanatate a personalului
sa efectueze cercetari privind cauzele producerii accidentelor de munca si a imbolnavirilor profesionale
sa verifice modul de respectare a prevederilor legale in domeniul SSM, a utilizarii mijloacelor colective si individuale de protectie de catre lucratori
sa-si asume realizarea si indeplinirea de planuri pentru reducerea riscurilor si chiar implementarea unor sisteme de management de SSM
sa monitorizeze si sa imbunatateasca activitatile legate de SSM
sa pregateasca documentatiile necesare si sa asigure obtinera autorizatiilor, acordurilor, avizelor din domeniul protectiei mediului, necesare pentru desfasurarea activitatii;
sa urmareasca respectarea cu strictete si sa raspunda de indeplinire a cerintelor normelor de protectia muncii

studii

Facultati:

2010 - 2012 Masterat: Ingineria Cladirilor la Gheorghe Asachi din Iasi.
2006 - 2010 Facultate: Constructii la Gheorghe Asachi din Iasi.
2002 - 2006 Liceu / Școală profesională: Constructii la Anghel Saligny din Galati.

Premii

Certificari
Aug 2014 - Aug 2014: Fundatia Scolara Romana de Afaceri-GALATI
EXPERT IN SECURITATE SI SANATATE IN MUNCA (80 ORE)
Hobby-uri
sport

aptitudini

Limbi straine(Scris,Vorbit,Citit):

Pagini: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles