Candidatii eJobs isi pot schimba in orice moment disponibilitatea CVului.

Curriculum Vitae

informatii personale

M 19.11.1978

Permis conducere:  Cat.B, Data obtinerii:05.10.2007

Stagiu militar: nu

obiectiv

Atingerea unui nivel profesional cat mai ridicat, alaturi de cei mai buni profesionisti

Salariu: nespecificat

Tip job: Full time

Departament: Financiar / Contabilitate, Audit / Consultanta

Oras de lucru: Bucuresti

Nivel Cariera: Senior-Level (> 5 ani)

Disponibil: oricand

experienta profesionala

10.11.2003 - 10.08.2009

Departament: audit / consultanta

Titlu Job: economist, departament audit intern

Responsabilitati:

Responsabilitati
- Intocmirea planului de audit impreuna cu seful ierarhic;
- Efectuarea misiunilor de audit conform programei aprobate de managmentul companiei;
-Urmarirea procedurilor utilizate pentru elaborarea documentelor justificative, circulatia acestora si a sistemelor de contabilizare;
- Urmărirea procedurilor utilizate pentru elaborarea documentelor justificative, circulaţia acestora şi a sistemelor de contabilizare ;
- Verificarea procedurilor prin efectuarea testelor de conformitate, sondaje, identificarea punctelor forte şi a punctelor slabe;
-Analiza procedurilor;
-Verificarea corectei aplicări a procedurilor interne aprobate de managementul companiei;
-Colectarea de elemente probante necesare pentru a trage concluzii si a exprima opinii asupra situatiilor financiare;
-Efectuarea controalelor intene;
-Comunicarea cu managementul companiei, semnalând prin raport rezultatul controalelor interne;
- Verificarea derularii contractelor cu furnizorii si clientii;
-Verificarea ordinelor de plata;
-Verificarea incasarii filelor de cec scadente;
- Inventarierea patrimoniului companiei, inclusiv modul de organizare a gestiunilor;
- Verificarea modului de aplicare a legislatiei in vigoare in cadrul departamentelor: Financiar, Contabilitate, Salarizare;
-Examinarea legalitatii, regularitatii si conformitatii tuturor operatiunilor realizate in cadrul companiei.

studii

Facultati:

1999 - 2003 Facultate: la din Bucharest.
1998 - 2001 Facultate: la din Bucharest.
1993 - 1997 Liceu / Școală profesională: la din Bucharest.

Activitati extracurriculare

Hobby:
Informatica, Muzica, Sport, Turism

Premii

Cursuri
2005 Audit One - Implicatiile denominarii
2005 KSC Trading - Auditul Intern
2006 KSC Trading - Auditul intern in institutiile publice
2006 Audit One - Implicatiile economice ale integrarii Romaniei in UE
2008 AAIR - Standarde Interantionale de Audit

aptitudini

Limbi straine(Scris,Vorbit,Citit):

Pagini: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles