Candidatii eJobs isi pot schimba in orice moment disponibilitatea CVului.

Curriculum Vitae

informatii personale

F 20.03.1990

Permis conducere:  Cat.B, Data obtinerii:21.05.2008

obiectiv

Obţinerea de experienta profesionala, obtinerea independentei financiare

Salariu: 250,00 USD / luna

Beneficii: att beneficii materiale ct şi nemateriale, obţinerea de experienţă profesională

Tip job: Part time, Practică / Voluntariat, Proiect / Sezonier

Departament: Imobiliare, Vanzari, Relatii publice, Marketing, Grafica / Webdesign / DTP, Turism / Hotel staff, Internet / e-Commerce, Financiar / Contabilitate, Banci, Alimentatie / HoReCa

Oras de lucru: Suceava, Botosani, Radauti

Nivel Cariera: Entry-Level (< 2 ani)

Disponibil: oricand

experienta profesionala

21.02.2011 - 22.05.2011

Departament: financiar / contabilitate

Titlu Job: economist financiar şi de risc

Responsabilitati:

Am beneficiat şi de un nou sistem de predare- învăţare prin simularea afacerilor care mi- a permis să mă familiarizez cu: limbajul de afaceri, operaţiuni şi procese economice similare mediului real de afaceri şi provocările din mediul real.

05.07.2010 - 19.07.2010

Departament: marketing

Titlu Job: internship student

studii

Facultati:

COLEGIUL ECONOMIC OCTAV ONICESCU BOTOŞANI
2005-2009
UNIVERSITATEA ALEXANDRU IOAN CUZA IAŞI
FACULTATEA DE ECONOMIE ŞI ADMINISTRAREA AFACERILOR, DOMENIUL STIINTE ECONOMICE, ANUL I
FACULTATEA DE ECONOMIE ŞI ADMINISTRAREA AFACERILOR, DOMENIUL STIINTE ECONOMICE, SPECIALIZAREA CONTABILITATE ŞI INFORMATICĂ DE GESTIUNE, ANUL II
FACULTATEA DE ECONOMIE ŞI ADMINISTRAREA AFACERILOR MODULULUI PSIHO- PEDAGOGIC

Facultati in straiatate

Activitati extracurriculare

Deoarece am urmat cursurile Colegiului Economic “octav onicescu” Botoşani pot spune că mi-am nsuşit cunoştinţele contabile insuflate de către profesorii ndrumători. De asemenea pot afirma că n timpul liceului am mai dobndit informaţii cu privire la marketing, contracte economice, economie generală şi economia ntreprinderii, studiul calităţii produselor şi serviciilor, elemente de tehnologie generală, asigurări, planificare operaţională, organizarea resurselor umane, finanţarea afacerii, mediul concurenţial al afacerilor, negociere n afaceri.

Odată cu admiterea la Universitatea "Alexandru Ioan Cuza" pot afirma că n anul I am dobndit şi aprofundat cunoştinţe legate de domeniul economic: bazele contabilităţii, drept economic, economie politică, micro şi macroeconomie, tehnologii informaţionale şi de comunicaţie, matematici aplicate n economie, instrumente software pentru afaceri, limba franceză pentru afaceri.

Anul II mi- a permis nsuşirea informaţiilor contabile din materiile studiate: contabilitatea persoanelor juridice fără scop lucrativ, protecţia şi securitatea informaţiilor, normalizarea contabilităţii ntreprinderii, baze de date, marketing, management, econometrie, finanţe, monedă şi credit.

n prezent, urmez cursurile de psiho-pedagogie ale Universităţii Alexandru Ioan Cuza iaşi deoarece mi-aş dori ca n viitor să mi pot exercita cunoştinţele obţinute n domeniul scolar sau universitar.

Premii

atestat contabil obtinut in anul 2009
premiul II al concursului "IaŞi spune despre Iaşi" mai 2010

aptitudini

Limbi straine(Scris,Vorbit,Citit):

engleză(mediu,avansat,avansat)

franceză(mediu,avansat,avansat)

Pagini: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20