de ani Fără Frică...

Candidatii eJobs isi pot schimba in orice moment disponibilitatea CVului.

Curriculum Vitae

informatii personale

M 22.01.1968

Permis conducere:  Cat.B, Data obtinerii:06.04.1997

Stagiu militar: da

obiectiv

Imi doresc lucrul intr-un mediu profesional, dinamic care sa-mi permita folosirea cunostintelor acumulate .

Salariu: nespecificat

Tip job: Full time

Departament: Constructii / Instalatii, Administrativ / Logistica, Transport / Distributie, Achizitii, Inginerie

Oras de lucru: Bucuresti

Nivel Cariera: Manager / Executiv

Disponibil: oricand

experienta profesionala

01.08.2005 - 31.03.2015

Departament: achizitii

Titlu Job: director logistica

Responsabilitati:

1.Stabilirea obiectivelor și criteriilor de performanță a departamentului, astfel încât prin indeplinirea lor
să se asigure realizarea cifrei de afaceri și a profitului stabilit anual
2.Asigurarea managementului departamentului, astfel încât să se realizeze obiectivele și criteriile
de performanțăa managementului departamentului condus astfel incat sa se atinga obiectivele si criteriile de performnata.
3.Coordonarea activității de evaluare și selectarea furnizorilor de specialitate
4.Participarea la elaborarea, modificarea și actualizarea documentelor sistemului integrat de
management al calității.
5.Asigurarea controlului calității și al performanței personalului din subordine prin aplicarea de
evaluări periodice.
6.Asigurarea colaborării între departamentul condus și celelalte departamente, în scopul îndeplinirii
obiectivelor și criteriilor de performanță stabilite.
7.Planificarea, organizarea, controlul și evaluarea activității departamentului logistică.
8.Coordonarea activității de prestări servicii specifice către terți prin externalizarea contractuală
a echipamentelor disponibile, în vederea atingerii profitului stabilit
9.Verificarea și avizarea evidențelor tuturor utilajelor de mare mecanizare, de mică mecanizare și
mijloacelor de transport.
10.Aprobarea instrucțiunilor privind operațiunile de exploatare, întreținere și reparații pe care le
execută personalul de exploatare.
Realizari
Am contribuit la realizarea următoarelor imobile de birouri, centre comerciale și construcții
industriale :
Tower Center, Charles de Gaulle, Cascade, City Gate, Unicredit Tower, Willbroock Platinum,
Ambasada SUA, Ambasada Canadei, Băneasa Shooping City, Euro Mall Pitești,
Kaufland Colentina, Aeroportul Henri Coandă, Bog”art steel, Tribunalul București, Ministere Nord,
Restaurare Muzeul Severeanu

studii

Facultati:

1989 - 1995 Facultate / Colegiu: Mecanic la Institutul De Constructii Bucuresti,Facultatea de Masini si Utilaje de Constructii din Bucuresti.
1984 - 1988 Liceu: Mecanic la Liceul Onicescu din Bucuresti.
1976 - 1984 Scoala Generala: Tehnic la Scoala Generala 189 din Bucuresti.

Premii

Certificari
Jan 2011 - Jun 2011: Roland Gareis
Absolvire curs managmentul proceselor Roland Gareis Austria
Mar 2010 - Sep 2010: Roland Gareis
Curs de management de proiect,diploma de absolvire la Roland Gareis-Austria

Pagini: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles