Candidatii eJobs isi pot schimba in orice moment disponibilitatea CVului.

Curriculum Vitae

informatii personale

F 01.09.1972

Permis conducere:  Cat.B, Data obtinerii:12.05.1996

obiectiv

distribuitor/reprezentant zonal, director vinzari zona, sef depozit/magazin, altele.

Salariu: 1.500,00 USD / luna

Beneficii: auto pentru deplasare/transport marfa,etc.; telefon mobil, agenda electronica/laptop sau P.C. - evidenta activitate, documente firma,contracte,contact e'mail,etc.; bonificatii in functie de realizari.

Tip job: Full time

Departament: Vanzari, Altele, Turism / Hotel staff, Productie, Transport / Distributie, Achizitii, Import - export, Alimentatie / HoReCa, Service / Reparatii

Oras de lucru: Slobozia, Urziceni

Nivel Cariera: Entry-Level (< 2 ani)

Disponibil: oricand

experienta profesionala

01.07.2000 - 01.12.2001

Departament: achizitii

Titlu Job: director comercial

Responsabilitati:

Conducerea/ coordonarea activitatii de incasari – plati marfa si alte materiale necesare activitatii de distributie si vanzare. Conducerea/verificarea activitatii de publicitate si prezentare a produselor, promovarea produselor noi comercializate, activitati administrative si bancare curente. Conducerea/coordonarea/verifcarea si gestionarea activitatii de distributie pe reteaua proprie sau prin colaboratori, conducere/coordonare a activitatii din depozitul de marfa. Verificare modului de aprovizionare si desfacere in reteaua proprie de distributie a marfii si a activitatii agentilor de vanzari, a activitatii de vanzare/distributie a produselor alimentare si nealimentare, a documentelor efectuate de catre agentii de distributie in teren, stabilirea rutelor si zonelor pentru distributia si modul de vanzare a produselor.
Conducerea/centralizarea/ verificarea/intocmirea documentelor si termenelor de plata a furnizorilor si a partenerilor comerciali. Verifcarea modului de gestionare a stocurilor de marfa aflate in depozitul central, a modului de depozitare si integritate a acestora, a graficului si perioadelor de aprovizionare cu marfa, verificarea cantitativa/calitativa a marfii si modului in care se efectueaza receptia acesteia, etc.
Incheierea de contracte cu parteneri pentru aprovizionarea/comercializare de noi produse si asigurarea aprovizionarii, negocierea preturilor/ofertelor si solicitarea de reduceri prin promotii sau servicii derivate, etc.
Alte activitati conexe in interesul firmei si care aveau legatura cu functia ocupata.
Realizarea unei retele proprii de distributie prin agenti, publicitate, aprovizionare si vanzari in spatii proprii intr-un interval de 3 luni, si cresterea valorii vanzarilor cu un procent de 16% in primul an fata de cel din urma.
Persoane de contact şi referinţe:
Jipa Stefan – administrator general S.C. CHIRANA SERV S.R.L. Slobozia, Ialomita
Telef. 0723 542485
auto firma, telefon, laptop/calculator/agenda electronica, bonuri de masa, birou propriu si materiale birotica/ publicitate, etc.,bonificatii in functie de realizari sau valoare vanzari.

studii

Facultati:

2014 - prezent Liceu / Școală profesională: Electrotehnic la Liceul Tehnologic Al.I.Cuza" Slobozia, Ialomita din Slobozia. - specialitatea - electrician;
- cursuri postliceale de contabilitate primara.

Facultati in straiatate

nu

Premii

Certificari
May 2010 - May 2011: S.C. MIXT GRUP S.R.L.
DIPLOMA DE SALARIATUL ANULUI - REALIZARI IN MUNCA

aptitudini

Limbi straine(Scris,Vorbit,Citit):

engleză(avansat,avansat,avansat)

franceză(avansat,mediu,avansat)

Pagini: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles