Candidatii eJobs isi pot schimba in orice moment disponibilitatea CVului.

Curriculum Vitae

informatii personale

F 20.12.1969

obiectiv

Obtinerea unui post care sa valorifice pregatirea teoretica si experienta practica dobandita

Salariu: nespecificat

Departament: Financiar / Contabilitate

Oras de lucru: Tirgu-Mures

Nivel Cariera: Senior-Level (> 5 ani)

Disponibil: oricand

experienta profesionala

01.11.2002 - prezent

Departament: banci

Titlu Job: credit risk

Responsabilitati:

-experienta practica in analiza financiara a clientilor (actuali/potentiali) cu credite;
-analiza creantelor apartinand clientilori bancii ca sursa principala de rambursare a creditelor,
- recuperarea creditelor restante (inclusiv a clientilor aflati in insolventa);
-urmarirea implementarii proiectelor cu Fonduri Europene pentru clientii care beneficiau si de finantare bancara,
- analiza financiara a clientilor (echilibru financiar, analiza portofolliului de clienti/creante si a riscului de neincasare,analiza indicatorilor financiari)
-cunostinte contabile si fiscale , IFRS, IT
-experienta in raportari catre alte departamente, control intern
- incadrarea in termene limită

01.04.1989 - 01.11.2002

Departament: financiar / contabilitate

Titlu Job: contabil

Contabilitate, Salarizare, Decontari

studii

Facultati:

2004 - 2005 Masterat: Banci si Piete de Capital la Universitatea Babes Bolyai din Cluj Napoca.
1998 - 2002 Facultate / Colegiu: Finante Banci,Contabilitate la Facultatea de Stiinte Economice, Universitatea Dimitrie Cantemir din Targu Mures.
1984 - 1988 Liceu: Finante,Contabilitate la Liceul Economic din Targu Mures.

Premii

Certificari
Feb 2000 - Mar 2015: EXPERT CONTABIL CECCAR

Pagini: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles