Candidatii eJobs isi pot schimba in orice moment disponibilitatea CVului.

Curriculum Vitae

informatii personale

F 09.05.1969

obiectiv

• Experienta in logistica si coordonare export de peste 8 ani in vanzarea si productia textila. • Excelenta capacitate de negociere, excelenta abilitate de comunicare la nivel cross-departamental. Adaptabilitate cu usurinta la situatii si oameni noi. • Excelente abilitati de coordonarea echipei de incarcare si descarcare a produselor pentru import/export • Persoana organizata, atenta la detalii, excelenta capacitate de realiza mai multe sarcini simultan. • Foarte buna orientare spre rezolvarea problemelor si luarea de decizii in timp scurt.

Salariu: nespecificat

Tip job: Full time

Departament: Administrativ / Logistica, Transport / Distributie

Oras de lucru: Bucuresti, Slobozia, Urziceni

Nivel Cariera: Senior-Level (> 5 ani)

Disponibil: oricand

experienta profesionala

01.01.2007 - prezent

Departament: transport / distributie

Titlu Job: coordonator export

Responsabilitati:

-colaborarea cu firme de transport si fabrici subcontractoare
- planificarea colectarilor de produse finite din fabricile subcontractoare in timp optim pentru exportarea acestora
- planificarea marfurilor pe camioanele de export in functie de zona de livrare, data la care se face livrarea, data la care marfa este receptionata in depozitul nostru si optimizarea spatiului in camion;
- emiterea tuturor actelor necesare insotirii marfii exportate (packing list-uri, CMR, Delivery note specifice fiecarui client in parte;
- rezervarea datei si orei de livrare in sistemele clientilor si actualizarea acestora in momentul exportului marfii;
- comunicarea de date de livrare si adrese de livrare firmelor de transport;
- comunicarea de date de colectare si adrese de colectare firmelor de transport;
- coordonare si suport acordat fabricilor subcontractoare din RO si MD pentru incarcarile directe prin e-mail si telefon;
- urmarirea receptionarii corecte a marfurilor in depozit;
- actualizarea bazei de date si urmarirea fluxului de productie potrivit lead time-ului stabilt;
- acordarea de support in cadrul organzarilor expozitiilor de vanzari: Open Days din cadrul companiei pentru a creste vanazrile si a reduce stocul de produse finite;
- informarea pe baza de rapoarte si emailuri pentru a putea preveni eventualele intarzieri catre clientii nostri;
- intocmirea de rapoate specifie, necesare urmaririi fluxului de productie si de atingere a obiectivelor preconizate:
- comunicarea la nivel de grup prin interactiunea cu colegii din Marea Britanie, Republica Moldova si Romania.
- rezolvarea situatiilor critice prin stabilirea prioritatilor in stransa coordonare cu superiorul ierarhic;

- experienta in lucru cu sistemele unui portofoliu de clineti de talie internatinonala
- participarea cu succes in implementarea modului de lucru specific companiei in fabricile din Moldova
- experienta de planificare si coordonare a fluxului de productie, logistica si transport la nivel international: UK, Romania si Republica Moldova

studii

Facultati:

1983 - 1987 Liceu / Școală profesională: Mecanica la Liceul Industrial Nr. 2 din Urziceni.

Premii

Calificari
Mar 2008: Programator ajutor

Mar 2005: Lucrator Comercial

Pagini: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles