Candidatii eJobs isi pot schimba in orice moment disponibilitatea CVului.

Curriculum Vitae

informatii personale

F 24.03.1987

Permis conducere:  Cat.B, Data obtinerii:25.07.2013

obiectiv

o performanta cat mai mare din punct de vedere profesional

Salariu: nespecificat

Tip job: Full time

Departament: Juridic, Financiar / Contabilitate, Banci

Oras de lucru: Bucuresti

Nivel Cariera: Mid-Level (2-5 ani)

Disponibil: oricand

experienta profesionala

01.04.2012 - 30.09.2015

Departament: financiar / contabilitate

Titlu Job: contabil

Responsabilitati:

Inregistratrea documentelor contabile pana la nivel de bilant si analiza economico financiara pe baza de balanta pentru un grup de firme care activeaza pe piata serviciilor financiare ( activitati de schimb valutar,tranzactii Moneygram ,Amanet, activitati de creditare).
- lucru cu 2 planuri de conturi (contabilitate financira si contabilitate bancara)
-inregistrarea registrelor de casa si extraselor de banca in programul de contabilitate
-inregistrarea si verificarea deconturilor de cheltuieli
-calcularea si inregistrarea diurnei atat interna cat si externa conform legislatiei in vigoare
- evidenta contabila a imobilizarilor corporale si necorporale
- inregistrea cheltuielilelor cu amortizarea
- operarea in contabilitate a facturilor de furnizori/clienti inteni si externi
- evidenta mijloacelor fixe si a obictelor de inventar
- evidenta stocurilor de produse si participarea la inventariere
- descarcarea gestiunii de marfurile vandute
-reconcilierea soldurilor de furnizori
- inregistrarea notelor contabile privind cheltuielile/veniturile in avans
-reevaluarea soldurilor in valuta
- intocmire cash-flow saptamanal
- participarea la controalele din partea institutiilor statului
- urmarirea soldurilor contabile: clienti, furnizori, banca, salarii
- verificarea jurnalelor de vanzari si cumparari
- inchiderea conturilor de venituri, cheltuieli si TVA, precum si reglarea balantei de verificare lunare
- intocmire si verificare declaratii 390,394,300
- calcul impozit pe profit/micro
- inregistrarea altor operatiuni specifice obiectului de activitate al firmei
- analiza contractelor cu furnizorii si a modului de facturare
- efectuarea analizei economice financiare pe baza balantei de verificare
- urmarirea efectuarii platilor si rezolvarea eventualelor situatii conflictuale
- intocmire rapoarte pentru conducere

01.06.2007 - 30.09.2009

inregistrarea documentelor contabile pana la nivel balanta
Mentinerea relatiei cu institutiile statului
Inregistrarea registrelor de casa si de banca
Inregistrarea facturilor de intrare si iesire
Evidenta mijloacelor fixe si obiectelor de inventar
Reevaluarea conturilor in valuta
Inregistrarea contractelor de munca
Eliberare adeverinte salariati
Activitati salarizare
Depunerea declaratiilor lunare/trimestriale si anuale

studii

Facultati:

2009 - 2011 Masterat: Contabilitate si audit la Academia de Studii Economice Bucuresti din Bucuresti.
2006 - 2009 Facultate / Colegiu: Relatii comerciale si financiare interne si internationale la Universitatea Romano Americana din bucuresti.
2002 - 2006 Liceu: contabilitate la liceul Economic Calarasi din Calarasi.

Premii

Calificari
May 2015: curs contabilitate informatizata

Oct 2014: programe informatice cunoscute : Ciel, Saga, Charisma ERP, Mentor

Oct 2011: curs Microst excel -avansat

Aug 2011: curs contabilitate financiara

Certificari
Sep 2002 - Jun 2006: certificat de competente profesionale
tehnician in activitati comerciale si financiare

aptitudini

Limbi straine(Scris,Vorbit,Citit):

engleză(mediu,mediu,mediu)

Pagini: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20