Candidatii eJobs isi pot schimba in orice moment disponibilitatea CVului.

Daca sunteti firma si doriti sa contactati candidatul de mai jos, trimiteti-ne aceasta cerere la [email protected], alaturi de linkul catre aceasta pagina.

Curriculum Vitae

informatii personale

F 18.06.1961

Permis conducere:  Cat.B, Data obtinerii:22.08.2005

obiectiv

Dezvoltare continua într-un mediu profesional, dinamic care să-mi permită folosirea cunoştinţelor acumulate. Interesul de a imi dezvolta abilitatile, de rezolvarea problemelor, gestionarea bugetelor, satisfactia clientilor si indeplinirea obiectivelor. Deasemenea caut o dezvoltarea continua si performanta in marketing si management.

Salariu: 1,00 USD / luna

Tip job: Part time, Full time, Proiect / Sezonier

Departament: Relatii publice, Marketing, Publicitate, Administrativ / Logistica, ONG / Voluntariat, Functii publice, Tipografii / Edituri, Banci, Management, Jurnalism / Editorial

Oras de lucru: Braila, Constanta, Galati

Nivel Cariera: Manager / Executiv

Disponibil: oricand

experienta profesionala

01.05.2011 - prezent

Departament: audit / consultanta

Titlu Job: consultant marketing / inginerie

Responsabilitati:

Liber profesionist - consultant marketing

01.08.1987 - 31.01.2011

Departament: marketing

Titlu Job: inginer marketing

PROMEX unul din liderii nationali cu istoric in productia de echipamente în domeniul construcțiilor de mașini, incluzând execuție de construcții metalice sudate, piese turnate, piese forjate, prelucrări mecanice simple și complexe, tratamente termice, sablare, vopsire, montaj, probe de funcționare, ambalare și livrare. Halele de producție Promex stau la dispoziția întregii industrii grele. PROMEX este o întreprindere certificată din punct de vedere al Sistemului de Management al Calității conform ISO 9001-2008 și dispune în domeniul sudurii, prelucrării mecanice, al forjatelor și turnatelor de Certificate de la Germanischer Lloyd, TAœV, SLV Munchen, EWF, DNV, Lloyd’€™s Register of Shipping (Anglia) și AFER (România).

FUNCTII OCUPATE IN PROMEX :
- Inginer departament marketing si ofertare
- Sef serviciu protocol/secretariat
- Inginer departament import - export
- Inginer directia comerciala/ compartiment reclama si publicitate
- Inginer birou avizare / ofertare
- Inginer birou desfacere / compensare/ vanzari interne/ marketing
- Inginer departament marketing/prognoza/strategii
- Inginer departament marketing/comercial

EXPERIENTA PROFESIONALA:
- stabilirea obiectivelor si a previziunii vanzarilor.
- realizarea si implementarea planului anual de marketing si a bugetului aferent
- dezvoltarea si implementarea actiunilor promotionale: campanii promotionale, campanii de fidelizare, concursuri
- proiectarea si realizarea materialelor de prezentare (brosuri de prezentare) precum si a diverselor materiale promotionale (flyere, bannere, display-ere)
- conceperea, editarea si difuzarea comunicatelor de presa precum si a tuturor textelor utilizate in campaniile de direct marketing
- dezvoltarea campaniilor social media
- realizarea parteneriatelor media
- conceperea tuturor articolelor si actualizarea permanenta a informatiilor continue pe site-ul firmei
- participarea la targuri si expozitii interne si internationale.

studii

Facultati:

2005 - 2006 Masterat: MBA la ACADEMIA DE STUDII ECONOMICE din Bucuresti. Master / Studii postuniversitare
Profilul : Management si administrarea afacerilor
2000 - 2005 Facultate: Inginerie Mecanica la Universitatea Dunarea de Jos din Galati. Facultatea de Inginerie Braila

Premii

Traininguri
May 2007 - Jun 2007: Promovarea capitalului uman
Managementul de intreprindere - Phare 2003 Braila
May 2003 - Jul 2003: Negocierea si derularea contractelor de comert exterior
PERCOMEX SA -Bucuresti
Oct 1992 - Oct 1993: Gestiunea in afaceri interne si internationale
Universitatea Constantin Brancoveanu - Braila
Feb 1992 - May 1992: Curs perfectionare utilizare microcalculatoare IBM
Institutul Roman de Management
Lucrari publicate
Nov 2005: Revista constructiilor / Noiembrie 2005 / Utilaje performante la TIB 2005

Oct 2005: Revista Constructiilor / PROMEX Partener al dezvoltarii dumneavoastra !

Nov 2004: PROMEX - Partener al Dezvoltarii Dumneavoastra "80 de ani de activitate - 1924-2004"

Hobby-uri
Muzica clasica,opereta,calatorii,Gastronomia

Pagini: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles