Candidatii eJobs isi pot schimba in orice moment disponibilitatea CVului.

Curriculum Vitae

informatii personale

F 02.12.1977

Permis conducere:  Cat.B, Data obtinerii:01.02.1996

obiectiv

Obiectivele principale sunt acelea de a-mi imbunatatii performantele si intari angajamentul, apoi de a gasi o legatura intre obiectivele personale si cele ale companiei pentru care voi lucra, astfel incat rezultatele sa fie maxime.

Salariu: nespecificat

Beneficii: autoturism de serviciu , telefon mobil

Departament: Financiar / Contabilitate

Oras de lucru: Brasov

Nivel Cariera: Senior-Level (> 5 ani)

Disponibil: 15.04.2015

experienta profesionala

01.04.2014 - prezent

Departament: financiar / contabilitate

Titlu Job: consultant fiscal

Responsabilitati:

Consultant Fiscal - Selgros Cash&Carry Srl
31.03.2014 - prezent

- centralizare informatii (impozit profit, premii) in vederea intocmirii declaratiei catre bugetul de stat
- urmarire imprumuturi externe, dobanzi, reevaluare lunara, impozitare dobanzi
- urmarire dividende, impozitare
- calcul impozit pe profit , intocmirea declaratiei, depunere electronica
- completare registru fiscal
- evidenta si urmarire contracte in vederea justificarii cheltuielilor
- urmarirea legislatiei fiscale / contabile / financiare
- informare aparitii / modificari acte normative cu impact asupra activitatii
- informare sefilor ierarhici pentru situatii in care sunt determinate incalcari ale legislatiei – urmare a controlului pe conturile de venituri / cheltuieli (conturi bilantiere cu impact in activitatea fiscala)
- verificarea corectitudinii contarilor pe documentele contabile
- Comparatii venituri - cheltuieli perioada curenta-perioada precedenta
- centralizare informatii catre nerezidenti in vederea intocmirii declaratiei catre bugetul de stat
- verificare retinere impozit pe venit nerezident in vederea efectuarii platilor catre furnizorii externi
- declararea contractelor de prestari servicii incheiate cu nerezidenti
- intocmirea dosarelor in vederea obtinerii certificatului de evitare a dublei impuneri pentru veniturile realizate de nerezidenti
- urmarirea sumelor inregistrate in contul de cheltuieli in avans si trecerea acestora pe conturi de cheltuieli conform scadentarelor
- pregatire documente pentru controale fiscale
- efectuarea de adrese catre MFP - servicul Asistenta Contribuabili acolo unde legislatia in vigoare lasa loc la interpretari / spete speciale
- propunere de norme interne in vederea respectarii reglementarilor legale in vigoare

Economist
2003- 31.03.2014 SC ICCO SRL

- evidenţă gestiune stocuri, furnizori, clienţi, deconturi, operaţii AIC-LIC;
- intocmire decont TVA si impozite buget consolidat, declaratii impozite la bugetul local
- calcul impozit pe profit
- intocmire situatii financiare
- suport rambursari de TVA
- suport controale incrucisate, fond
- suport pentru alte verificari de catre Institutile statului .

Asistent Productie

2000 – 2002 S.C. „ICCO ELECTRIC” S.R.L. - Braşov
- Urmarire contracte
- Intocmirea situatiilor de lucrari- Evidenta contracte

studii

Facultati:

2014 - prezent Facultate: Audit la Finalizat stagiul in calitatea de Auditor Finaciar in cadrul CAFR Bucuresti din Bucuresti.
2009 - prezent Facultate: Fiscalitate la Atestat in calitatea de Consultant Fiscal in cadrul CCF Bucuresti - membru activ din Bucuresti.
2008 - prezent Facultate: Contabilitate la Atestat in calitatea de Expert Contabil in cadrul CECCAR Brasov - membru activ din Brasov.
1998 - 2002 Facultate: Finante/Contabilitate la Universitatea Europeană I.C.Drăgan Braşov, Facultatea de Ştiinţe Economice din Brasov.

Premii

2004 – Curs IAS-uri si IFRS-uri organizat de CECCAR

2005 – absolvit cursul mediu de limba engleză organizat de Camera de Comerţ şi Industrie Braşov

2007 – Curs Armonizarea Legislatiei TVA la Directivele Europene

2008 – Expert Contabil , membru activ

2008 – Seminar de Fiscalitate : TVA si Impozite Directe

2009 – Consultant Fiscal , membru activ

2010 – Seminar de Fiscalitate : Tva si Impozite directe ,

2010 – Seminar de Contabilitate , suport de curs OMFP 3055

aptitudini

Limbi straine(Scris,Vorbit,Citit):

Pagini: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles