Candidatii eJobs isi pot schimba in orice moment disponibilitatea CVului.

Curriculum Vitae

informatii personale

M 27.07.1983

Permis conducere:  Cat.B, Data obtinerii:02.01.2002

Stagiu militar: nu

obiectiv

acumularea unui portofoliu de clienti performant si stabil, corelat cu un nivel financiar corespunzator rezultatelor.

Beneficii: beneficiile stipulate in contractul de munca ptr functia ocupata in companie

Tip job: Full time

Departament: Relatii publice, Financiar / Contabilitate, Banci

Oras de lucru: Bucuresti, Bacau, Cluj-Napoca, Constanta, Galati, Iasi, Timisoara, Piatra Neamt, STRAINATATE

Nivel Cariera: Entry-Level (< 2 ani)

Disponibil: oricand

experienta profesionala

01.08.2007 - prezent

Departament: banci

Titlu Job: consilier bancar

Responsabilitati:

Initializez,intretin si dezvolt relatia cu clientii retail si IMM sub aspectul activitatii de vanzare combinata a produselor si serviciilor bancii,inclusiv analiza de credit. Originez,colectez documentatia, analizez,propun spre aprobare si monitorizez creditele retail si pe cele rapide adresate IMM.Obiectivul principal al postului pe care il ocup il reprezinta satisfacerea de catre un singur reprezentant al bancii a tuturor necesitatilor unui anumit client fie ele retail si/sau IMM.Identific si satisfac toate nevoile de servicii de creditare ale clientului, pe parcursul tuturor etapelor de procesare a solicitarii,fiind principalul punct de contact al acestuia cu banca.

Realizari:

Am reusit sa imbunatatesc portofoliul de clienti persoane fizice si IMM , credite in val val 2.800.000 RON (cumulat credite + carduri de credit) pe piata locala.Ca sa ajung la aceasta val a trebuit sa initiez,analizez si proprun spre aprobare aproximativ 320 dosare de credit.Am reusit sa imbunatatesc si maresc portofoliul de clienti prin incheierea de conventii cu principalele institutii de stat si private locale.In primele 2 de luni de activitate am reusit sa iau premiu ptr val plasamentelor si nr de credite initiate competitia avand loc la nivel national.

studii

Premii

Curs de calificare contabilitate,3 luni initiat de Agentia Nationala de Consultanta Agricola
Curs de Informatica- 3 luni.

aptitudini

Limbi straine(Scris,Vorbit,Citit):

engleză(mediu,mediu,mediu)

Pagini: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles