Candidatii eJobs isi pot schimba in orice moment disponibilitatea CVului.

Curriculum Vitae

informatii personale

M 15.03.1948

Permis conducere:  Cat.B,C, Data obtinerii:03.10.1972

Stagiu militar: da

obiectiv

Departament: Vanzari, Marketing, Transport / Distributie, Inginerie

Oras de lucru: Bucuresti, Brasov

Nivel Cariera: Manager / Executiv

Disponibil: oricand

experienta profesionala

01.08.1972 - prezent

Departament: vanzari

Titlu Job: consilier inginer

Responsabilitati:

1972-1981 : Inginer proiectant, cercetator stiitific gr. 3 - ICSITA
1982-1991: Inginer principal , sef serviciu ICE AutoDacia
1991- 1999: Sef servicu markeying, sef serviciu export Orient
1999- 2004: Consilier coordonator, Zone Manager Directia Dezvoltare Export
2005 - Consileir inginer: Dacia Comercial SA, DCID

Realizari:

- participare la proiectele de realizare autoturism de mic litraj si Camioneta Dacia ( ICSIT)
- contractare si derulare exporturi autoturisme ARO (Danemarca - 1000, Peru 3000)
- contractre si derualer exporturi Dacia (Danemarca 3000, Egipt 3000, Malta, Cipru, Ucraina 4000, etc).

studii

Facultati:

Absolvent Universitatea "Transilavania Brasov" - Fac. mecanica , Sectia Autovehicule Rutiere - 1972;
Curs de comert exterior , postuniversitar cu durata de una an ( cursuri de zi ) 1982.

Cursuri de specialitate comert exterior 1991/92

Premii

Atestat de lb.engleza si lb. portugheza - Min. Comertului Exterior 1982/87

aptitudini

Limbi straine(Scris,Vorbit,Citit):

engleză(avansat,avansat,avansat)

(mediu,incepator,mediu)

Pagini: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles