Candidatii eJobs isi pot schimba in orice moment disponibilitatea CVului.

Curriculum Vitae

informatii personale

F 11.02.1981

obiectiv

Vizez ca pe termen lung să dezvolt o carieră în domeniul vânzărilor, în acest sens pun la dispoziție experienta acumulata pana in prezent pentru a contribui la creșterea cotei de piața a companiei .

Salariu: nespecificat

Tip job: Full time

Departament: Vanzari, Marketing, Achizitii, Management

Oras de lucru: Bucuresti

Nivel Cariera: Manager / Executiv

Disponibil: oricand

experienta profesionala

01.02.2009 - prezent

Departament: vanzari

Titlu Job: category manager

Responsabilitati:

- analizeaza vanzarile si aloca bugetele de achizitii pentru fiecare furnizor/brand in parte din portofoliul categoriei
- stabileste politica de pret pentru fiecare brand din portofoliu
- negociaza si intocmeste contractele cu furnizorii pentru conditiile comerciale
- stabileste si supervizeaza implementarea promotiilor si ofertelor
- intocmeste rapoarte de forecast vanzari si achizitii
- analizeaza vanzarile lunare, stocurile si activitatile promotionale
- planifica impreuna cu furnizorii strategia/planurile de marketing pentru brandurile din portofoliu
- verifica stocurile de produse si propune activitati pentru cresterea vitezei de rotatie /lichidarea lor
- dezvolta planuri de marketing pentru brandurile din portofoliu pe termen lung si in functie de buget impreuna cu furnizorii
- efectueaza vizite de piata
- organizeaza evenimente specifice pentru branduri (lansari si CRM)
- stabilirea si organizarea brandurilor conform cu planograma magazinului
- supervizare implementare preturi si clasificari in BRS
- tine legatura cu toate departamentele din companie in vederea bunei desfasurari a activitatii
- comunica cu managerii zonali si transmite acestora problemele care trebuie urmarite si imbunatatite
- dezvolta impreuna cu departamentul de marketing reteaua de magazine

01.07.2005 - 28.02.2009

Titlu Job: asistent manager

Aria principala de activitate: gestioneaza informatiile primite de la furnizori si le transmite catre category manageri si catre personalul de vanzare; administreaza documentatia interna; raporteaza catre category manageri problemele sesizate in activitatea magazinelor si propunerile acestora

studii

Facultati:

2001 - 2005 Facultate / Colegiu: Finante - Contabilitate la Artifex din Bucuresti.

Premii

Calificari
Feb 2016 - May 2016: NLP Practitioner

Traininguri
Jan 2007 - Dec 2016: Vanzari si negociere

Pagini: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20