Candidatii eJobs isi pot schimba in orice moment disponibilitatea CVului.

Daca sunteti firma si doriti sa contactati candidatul de mai jos, trimiteti-ne aceasta cerere la [email protected], alaturi de linkul catre aceasta pagina.

Curriculum Vitae

informatii personale

M 11.09.1977

Permis conducere:  Cat.B,E, Data obtinerii:21.02.1996

Stagiu militar: nu

obiectiv

Sunt pasionat de tehnologie. Imi doresc sa imi extind experienta in noi zone IT & Telecomm, sa fiu in pas cu transformarea si migrarea domeniului spre Virtual, Cloud & IA.

Salariu: 2.000,00 USD / luna

Beneficii: Pachet salarial motivant

Tip job: Full time, Proiect / Sezonier

Departament: Internet / e-Commerce, Telecomunicatii, Cercetare - dezvoltare, Inginerie, IT Software, IT Hardware, Audit / Consultanta, Management, Specialisti / Tehnicieni, Automatizari

Oras de lucru: Cluj-Napoca, STRAINATATE

Nivel Cariera: Mid-Level (2-5 ani), Manager / Executiv, Senior-Level (> 5 ani)

Disponibil: oricand

experienta profesionala

01.01.2015 - prezent

Departament: telecomunicatii

Titlu Job: data center expert

Responsabilitati:

Operare si mentenanta echipamente Core Network & Data Center.
Configurare si testare servicii SIP Trunk & PBX pentru clientii B2B & Corporate.

01.06.2001 - 31.01.2015

Titlu Job: com data engineer

Operare si mentenanta echipamente retea Access si Transmisiuni.
Utilizare sisteme de telecomunicatii PDH, SDH, GSM, UMTS, Ethernet, E1, STM.
Realizarea unor aplicatii Java de calibrare radio a echipamentelor BTS MCell Motorola si gestiune spare parts.
Interventii in instalatii electrice de joasa tensiune.

studii

Facultati:

2001 - 2002 Masterat: Comunicatii Multimedia la Universitatea Tehnica din Cluj-Napoca. Tema Proiect: Aplicatie Java de captura si analiza parametrii retele mobile GSM cu Motorola Timeport.
1997 - 2001 Facultate: Telecomunicatii la Universitatea Tehnica din Cluj-Napoca. Tema Proiect Licenta: Aplicatie Java de calibrare emisie/receptie echipament BTS MCell 2/6 Motorola
1993 - 1996 Liceu / Școală profesională: Informatica la Liceul Teoretic din Zalau. Certificat de Asistemt Programator

Premii

Traininguri
Apr 2017 - Apr 2017: Ericsson M-MGw Operation and Configuration

May 2016 - May 2016: Ericsson - APG43L Operation and Maintenance

Apr 2016 - Apr 2016: Ericsson - Blade Cluster Platform Operation and Maintenance

Apr 2014 - Apr 2014: SOCOMEC - Levet 1 DELTA PSC3 Power Supply

Apr 2011 - Apr 2011: Alcatel - Operation & Maintenance PDH

Apr 2009 - Apr 2009: Fluke Networks – MetroScope Training Course

Nov 2008 - Nov 2008: NEC - Pasolink NEO/A

Feb 2006 - Mar 2006: Alcatel - BSS Local Maintenance & OMC-R Sequence

Feb 2005 - Feb 2005: Cisco - Interconnecting Cisco Network Devices

Apr 2004 - Apr 2004: Alcatel - Fundamentals of SDH

Certificari
Oct 2011 - Jan 2012: Certificare Manager Proiect

Proiecte
Sep 2001 - Jul 2002: Aplicatii Java
Aplicatie calibrare emisie/receptie BTS Mcell Motorola
Aplicatie captura si analiza parametrii retea GSM utilizand telefonul Motorola Timeport
Aplicatie gestionare Spare Part COM Cluj Orange

aptitudini

Limbi straine(Scris,Vorbit,Citit):

Pagini: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles