Candidatii eJobs isi pot schimba in orice moment disponibilitatea CVului.

Curriculum Vitae

informatii personale

F 04.06.1985

Permis conducere:  Cat.B, Data obtinerii:25.10.2007

obiectiv

Cu o personalitate deschisa, capabila sa-si desfasoare activitatea in diverse medii, sub stres si termene limita. Cu peste 10 ani de experienta in laboratoare de analize medicale si o multitudine de cunoștințe tehnice și echipamente utilizate în laborator, sisteme de management, certificări ISO și audit.

Salariu: nespecificat

Tip job: Part time, Full time

Departament: Medicina umana, Cercetare - dezvoltare, Chimie / Biochimie, Controlul calitatii

Oras de lucru: Remote (de acasă)

Nivel Cariera: Senior-Level (> 5 ani)

Disponibil: oricand

experienta profesionala

01.08.2008 - prezent

Departament: medicina umana

Titlu Job: biolog principal bacteriologie medicala si specialist management calitate

Responsabilitati:

Responsabil Intocmire documente referitoare la calitatea analizelor (RMC)

Responsabil departament Microbiologie/Bacteriologie

Responsabil departament Biochimie

Responsabil departament Imunologie

studii

Facultati:

2008 - 2010 Masterat: Biologie Medicala la Facultatea de Stiinte din Pitesti.
2004 - 2008 Facultate: Biologie la Facultatea de Stiinte din Pitesti.

Premii

Certificari
Aug 2018 - Aug 2018: Biolog Medical Principal
Biolog Principal Bacteriologie Medicala prin Ordinul Ministerului Sanatatii nr.963/02.08.2018
Jul 2014 - Jul 2014: Biolog Medical Specialist
Managementul Calitatii In Laboratoarele Medicale, confirmata prin Ordinul Ministerului Sanatatii nr.894/28.07.2014
Jan 2013 - Feb 2013: Proteomica de la Cercetare la Clinica
Sistem de Formare Profesionala a Personalului Medical in Domeniul Noilor Tehnologii din sistemul de Sanatate (diagnosic molecular) POSDRU, Bucuresti.
Oct 2012 - Oct 2012: Auditor in Domeniul Calitatii
SC Sisteme de Management PEGAS SRL, TG.MURES.
Jul 2012 - Jul 2012: Biolog Medical Specialist
Bacteriologie Medicala confimata prin Ordinul Ministerului Sanatatii, nr.746/25.07.2012, Bucuresti.
Conferinte
Apr 2018 - Apr 2018: Conferinţa Regională Bucureşti: Noile reguli UE privind Protecţia Datelor cu Caracter Personal
Autoritatea Națională pentru Supravegherea și Protecția Datelor cu Caracter Personal, Asociaţia de Acreditare din România (RENAR), Coaliția Națională pentru Modernizarea României (CNMR); Bucuresti
Nov 2017 - Nov 2017: Simpozionul de Studii Clinice Synevo
Fundatia Synevo, Bucuresti.
Sep 2017 - Sep 2017: Aspecte Anatomo-Clinice si Imagistice in Bolile Civilitatiei
Centul de Excelenta in Medicina de Laborator si Patologie Medcenter : Solomed Clinic SRL, Pitesti.
Jun 2017 - Jun 2017: Importanta Medicinei de Laborator in Stabilirea Diagnosticului
Centrul de Excelenta in medicina de Laborator si Patologie Medcenter, Bucuresti
Apr 2017 - Apr 2017: Impactul Ecosistemului Asupa Patologiei Endocrine
Centrul de Excelenta in Medicina de Laborator si Patologie, Medcenter, Bucuresti.
Jan 2017 - Jan 2017: Tulburari de Coagulare in Patologia Medico-Chirurgicala
Centrul de Excelenta in Medicina de Laborator si Patologie Medcenter, Bucuresti.
Sep 2014 - Sep 2014: Conferinta Nationala Jubiliara a OBBCSSR-Standdardul SR EN ISO 15189:2013.Laboratoare Medicale,cerinte pentru Calitate si Competenta. Personal
Ordinul Biologilor, Biochimistilor si Chimistilor din Romania, Bucuresti..
Oct 2013 - Oct 2013: Congres National de Medicina de Laborator;Simpozion de Imunopatologie; Conferinta Nationala "Plasmafereza Terapeutica"
Societatea Romana de Medicina de Laborator, Bucuresti.
Mar 2013 - Mar 2013: Conferinta Nationala-Actualitati in Vaccinologie
Societatea Nationala de Microbiologie, Bucuresti.
Oct 2012 - Oct 2012: Congres National de Medicina de Laborator; simpozion de Imunopatologie; Simpozion de Monitorizare a Tratamentului si Toxicologie Clinica
Institutul National de Statistica, Bucuresti.
Nov 2011 - Nov 2011: Congresul National de Microbiologie si Conferinta Nationala de Epidemiologie
Societatea Nationla de Microbiologie si Societatea Romana de Epidemiologie, Iasi.
Oct 2011 - Oct 2011: Conferinta Nationala a OBBCSSR
Ordinul Biologilor,Biochimisilor si Chimistilor in Sistemul Sanitar din Romania, Bucuresti.
Oct 2010 - Oct 2010: Studii Clinice Synevo, Editia a-8-a
Oct 2010 - Oct 2010: Cerinte pentru Acreditarea Laaboratoarelor Medicale cf. SR EN ISO 15189:2007, Formare Auditori Interni; Validarea metodelor Analitice; Estimarea Incertitudinii de Masurare, Controlul Intern al Calitatii
S CURSMEDICA CONSULT, Brasov.
Oct 2008 - Oct 2008: Congresul National de Medicina de Laborator; Al 3-lea Simpozion de Imunopatologie
Societatea Romana de Medicina de Laborator,Bucuresti.
Oct 2008 - Oct 2008: Conferinta Nationala de Hematologie Clinica Si Transfuzionala
Societatea Romana de Hematologie si Societatea Nationala de transfuzie Sanguina din Romania, Sinaia.
Traininguri
Oct 2017 - Oct 2017: Acreditarea, furnizor de competență, încredere și recunoaștere
Asociatia de Acreditare din Romania (RENAR), Facultatea de Medicina, Craiova.
Apr 2016 - Apr 2016: Relevanta Diagnostica si Prognostica a Investigatiilor imunologice in unele boli digestive
Universitatea de Medicina si Farmacie,Faacultatea de Medicina, Craiova.
Apr 2015 - Apr 2015: Managementul Riscului si Indicatorii Calitatii in Laboratoarele Medicale
Fundatia Societatii romane pentru Asigurarea si Controlul Extern al Calitatii in Medicina de Laaborator, Bucuresti.
Mar 2014 - Mar 2014: Armonizarea Praacticilor de Laborator in Acord cu Standardele in Vigoare
Societatea Romana pentru Asigurarea si Controlul Extern al Calitatii in Medicina de Laborator, Bucuresti.
Feb 2014 - Feb 2014: Noutati Introduse in Standardul SR EN ISO 15189:2013 Privind Acreditarea Laboratoarelor Medicale; Estimarea Incertitudinii de Masurare
Asociatia pentru Calitate in laboratoare, Bucuresti.
Jan 2013 - Feb 2013: Citologie cervico-vaginala, Tehnica Bethesda 2001
Scoala Nationala de Sanatate Publica, Management si Perfectionare in Domeniul Sanitar, Bucuresti.
Jan 2013 - Feb 2013: Proteomica de la Cercetare la Clinica-modul baza si modul avansat
Sistem de Formare Profesionala a Personalului Medical in Domeniul Noilor Tehnologii din Sistemul de Sanatate (diagnosticc molecular), Insitutul National de Cercetare si Dezvoltare Victor Babes, Bucuresti.
Oct 2012 - Oct 2012: Cerinte de calitate, Competenta si Securitate in Laboratoarele Medicale, in Conformitate cu SR EN ISO 15189:2007 si SR EN ISO 15190:2005
Asociatia de Acreditare Din Romania, Organismul National de Acreditare (RENAR), Bucuresti
Feb 2012 - Feb 2012: Managementul si Asigurea Calitatii in Bacteriologie Conform SR EN ISO 15189:2007
Asociatia pentru Calitate in Laboratoare, Bucuresti.
Mar 2010 - Mar 2010: Diagnostic de Laborator in Biochimie
Asociatia pentru Calitate in Laoratoare, Bucuresti.
Mar 2009 - Mar 2009: Proiectarea Hartilor de Control Levey-Jennings"
Asociatia pentru Calitate in Laboratoare,Bucuresti.
Mar 2009 - Mar 2009: Asiguraea si Controlul Calitatii in Laboratoarele Medicale
Asociatia pentru Calitate in Labortoare ,Bucuresti.

aptitudini

Limbi straine(Scris,Vorbit,Citit):

Pagini: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles