Candidatii eJobs isi pot schimba in orice moment disponibilitatea CVului.

Curriculum Vitae

informatii personale

F 14.12.1996

obiectiv

Mă numesc Ilinca și sunt studentă în anul al doilea la Facultatea de Psihologie. Îmi doresc să fac o activitate care să reprezinte o sursă de venit pentru mine și prin intermediul căreia să mă dezvolt, să invăț lucruri noi , să simt că fac ceva cu sens și că aduc o contribuție pozitivă mediului în care ajung . Pe mine m-aș descrie in felul următor: sunt o fire curioasă, prietenoasă, sociabilă, dinamică, deschisă către învățare, cooperare și dezvoltare. Pentru a putea gestiona armonios atât facultatea cât și munca am nevoie de un job part-time, cu program flexibil.

Salariu: nespecificat

Oras de lucru: Bucuresti

Nivel Cariera: Fara experienta

Disponibil: oricand

experienta profesionala

01.08.2020 - 31.10.2020

Departament: alimentatie / horeca

Titlu Job: barista

Responsabilitati:

Am lucrat ca barista într-una din cafenele 5 To Go. Responsabiltățile mele au constat în principal în:
 Prepararea și servirea produselor specifice cafenelei (cafele, ceai, ciocolata caldă, smoothie-uri, fresh-uri etc)
 Menținerea în permanență a curățeniei și a ordinii în cafenea
 Administrarea stocului de produse și aranjarea corespunzătoare a acestora pe rafturi și în frigidere
 Efectuarea lunară a inventarului
 Menținerea unei atitudini pozitive în relația cu clienții
Ce am învățat din această experiență?
Am învățat să fiu mai relaxată atunci când lucrez sub presiunea timpului și atunci când sunt ‘’urmărită’’ de clienții mei pentru că orice s-ar întâmpla viața merge înainte și important e să mă străduiesc să fac tot ce pot eu mai bine și de restul să nu mă îngrijorez sau stresez pentru că nu are sens.
Am învățat să ‘’take things one at a time’’, să nu mă repezesc în a face ceva și să imi focusez mai bine atenția și implicit să-mi canalizez energia în momentul prezent.
Indirect am dobândit mai multă claritate în ceea ce privește subiectul ‘’ce vreau și ce nu vreau de la viața mea’’
Mi-am reconfirmat faptul că îmi place să interacționez cu oameni diferiți și să îi binedispun.

studii

Facultati:

2019 - prezent Facultate: Psihologie la Facultatea de Psihologie și Științele Educației din Bucuresti. Sunt în anul 2 de facultate.

Premii

Voluntariat
Nov 2019 - May 2020: ASPSE - Asociația Studenților la Psihologie și Științele Educației
Am ales să mă înscriu în această asociație deoarece mi-am dorit să fac parte dintr-un grup de oameni entuziaști, deschiși, prietenoși și orientați către dezvoltare și de asemenea pentru că mi-am dorit o experiență nouă prin intermediul căreia să ies din zona mea de confort și implicit să evoluez.
M-am alăturat echipei Train The Students al cărei rol este acela de a facilita traininguri atât pentru studenții facultății cât și pentru membrii asociației.
Inițial activitatea din această echipă a constat în participarea la o serie de traininguri menite să ne învețe să pregătim și să susținem propriul nostru training iar mai apoi , eu împreună cu o colegă din echipă am pregătit și susținut un training a cărui temă a fost ‘’Dezvoltarea creativității’’.
Aug 2014 - Aug 2014: Medical Missions Foundation
Am fost voluntar în cadrul echipei Medical Missions Foundation în perioada în care membrii acesteia au venit în România.
Rolul meu a fost acela de translator (engleză-română , română-engleză) pentru o asistentă medicală. Am ajutat-o să comunice cu personalul român din spital și cu pacienții și viceversa.
Mi-am exersat abilitatea de comunicare în limba engleză cât și abilitatea de a interacționa cu membrii unei echipe.
Oct 2013 - May 2015: Trupa de teatru Drama Club Botoșani
În ultimii 2 ani de liceu am făcut parte din trupa de teatru Drama Club Botoșani.
Am dobândit experiență în ceea ce privește lucrul în echipă, am participat la diverse festivaluri atât în orașul de provienență cât și în țară (Amfiteatru, Stage, Amprente, FITS) unde am fost și premiată pentru rol secundar feminin, mi-am dezvoltat abilitățile de comunicare și relaționare, am căpătat mai multă încredere în mine și in felul meu de a mă exprima și felul meu de a fi în general.
Proiecte
Nov 2019 - Mar 2020: Mind the Mind
Tot în primul an de facultate m-am alăturat campaniei Mind The Mind al cărei obiectiv a fost acela de reducere a stigmatizării în ceea ce privește problemele de sănătate mentală și emoțională și informarea oamenilor (în principal liceeni) cu privire la aceste aspecte.
Astfel am avut ocazia de a susține un workshop despre anxietate pentru un grup de liceeni în care am îmbinat o scurtă parte teoretică cu exerciții practice precum jocuri de rol și exerciții de autoreflecție
Sep 2019 - Sep 2019: CNSP - Congresul Național al Studenților la Psihologie
Am ales să particip la acest congres deoarece îmi doream o experiență nouă, prin intermediul căreia să intru în contact cu oameni interesați și pasionați de domeniul psihologiei dar și cu oameni care au deja experiență în domeniu și din dorința de a învăța lucruri noi.
În cadrul acestui congres am participat la mai multe prelegeri și work-shop-uri pe diferite teme precum ‘’Realitatea virtuală și tulburările mintale’’,”Tehnologia în criminalistică și criminologie’’, ‘’Reglare emoțională prin tehnologie’’

Pagini: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles