Candidatii eJobs isi pot schimba in orice moment disponibilitatea CVului.

Curriculum Vitae

informatii personale

M 22.07.1985

Stagiu militar: da

obiectiv

Sunt o persoana energica si determinata, orientata catre rezultat si de eficientizarea proceselor de lucru.

Salariu: nespecificat

Tip job: Part time, Full time

Oras de lucru: Bucuresti, Remote (de acasă)

Nivel Cariera: Manager / Executiv, Senior-Level (> 5 ani)

Disponibil: oricand

experienta profesionala

01.11.2009 - prezent

Departament: juridic

Titlu Job: avocat titular

Responsabilitati:

In cadrul exercitarii profesiei de avocat m-am specializat in drept comercial si drept penal.

studii

Facultati:

2017 - prezent Facultate: Drept la S.N.S.P.A. din Bucuresti. Cadru didactic asociat
2015 - prezent Doctorat: Drepturile omului in administrarea justitiei la S.N.S.P.A. - Scoala doctorala din Bucuresti. Scoala Nationala de Studii Politice si Administrative - Facultatea de Administratie Publica - Scoala
Doctorala, Bucuresti
2015 - 2017 Masterat: Drept si guvernare europeana la SNSPA - Facultatea de Administratie Publica din Bucuresti.
2011 - 2011 Masterat: Drept la INPPA din Bucuresti. Institutul National de Pregatire si Perfectionare a Avocatilor
2008 - 2009 Masterat: Drept comunitar la Facultatea de Drept - Universitatea din Bucuresti din Bucuresti.
2004 - 2008 Facultate: Stiinte juridice la Facultatea de Drept Universitatea din Bucuresti din Bucuresti.

Premii

Proiecte
May 2017 - Jun 2017: Campanie de crowdfunding B2B Docav.ro
Manager de proiect. In perioada 26 aprilie / 26 mai 2017 am derulat si incheiat cu succes prima
campanie de crowdfunding Business to business (B2B) din Romania. Aceasta realizare a deschis
oportunitatea si altor antreprenori sa acceseze astfel de metode de finantare. Campania s-a
realizat pe platforma Startarium.ro, dezvoltata de cel mai mare HUB din Romania - Impact Hub.
Nov 2015 - Nov 2018: -
▪ Avocatul în cadrul sistemelor judiciare ale Uniunii Europe
▪ Profesionalismul profesiei de avocat (la nivel naţional, regional)
▪ Influenta Convenţiei Europene pentru Apărarea Drepturilor Omului şi Libertăţilor Fundamentale
asupra dreptului intern al României
▪ Influenta jurisprudenţei Curţii Europene a Drepturilor Omului asupra dreptului intern al României
▪ Studiu de caz. CEDO. Cauza Cedo D.C./c Contra Romaniei
▪ Studiu de caz. CEDO. Guinness World Record request. Incalcarea art.6 din Conventie
▪ Studiu de caz. CEDO. Incalcarea art. 6 si art.7 din Conventie si art.1 din Protocolul 1
▪ Justiţie socială
▪ CEPEJ Report on "European judicial systems - Edition 2014
Conferinte
Oct 2015 - Nov 2018: -
▪ 09 decembrie 2015, I.R.D.O., Conferinţa "Statul de drept şi democraţia drepturilor omului", Palatul
Parlamentului
▪ 24 noiembrie 2015, C.N.C.D. şi Universitatea Creştină Dimitrie - Cantemir, Conferinţă internaţională
a nediscriminarii şi egalităţii de şanse, NEDES 2015, Exercitarea dreptului la nediscriminare şi
egalitate de şanse în societatea contemporană, Palatul Parlamentului, Sala Drepturilor Omului
▪ 20 noiembrie 2015, Scoala Naţională de Studii Politice şi Administrativ şi Universitatea "Magna
Graecia", Conferinţă internaţională "Law and Administrative Justice from an Interdisciplinary
Perspective"
▪ 23 octombrie 2015, Scoala Naţională de Studii Politice şi Administrativ prin Centrul de Drept Public
şi Ştiinţe Administrative, Reforma statului, instituţii, proceduri, resurse ale administraţiei publice
▪ 21 octombrie 2015, IRDO, Conferinţa "Drepturile noastre. Libertăţile noastre. Întotdeauna.",
organizată cu prilejul Zilei Internaţionale a Drepturilor Omului în anul aniversării a 70 de ani de la
crearea Naţiunilor Unite şi a 60 de ani de la primirea României în această organizaţie
▪ Annual International Conference on law and administrative justice from an interdiciplinary
perspective - SNSPA, 2015
▪ Conferinta exercitarea dreptului la nediscriminare si egalitate d sanse in societata contemporana,
Nedes, 2015
▪ Conferinta "Reforma statului. Institutii, proceduri, resurse ale administratiei publice"- CDPSA-2015
▪ Universitatea Internationala a Drepturilor Omului - Cheia, 2015
▪ Universitatea Internationala a Drepturilor Omului, Cheia, 2016
▪ 26-28 mai 2016, Universitatea Dimitrie Cantemir, Cluj Napoca, International Conference - The
Efficiency of Legal Norms, "The science of law - in vanguard or the rearguard of social, political and
economic phenomena"
▪ Conferinta Internationala "LAW AND ADMINISTRATIVE JUSTICE FROM AN
INTERDISCIPLINARY PERSPECTIVE", S.N.S.P.A. , 2016
▪ 18-20 mai 2016, The International Association of Penal Law, AIDP, The Protection of the
environment through criminal law
▪ Conferinta Internationala a nediscriminarii si egalitatii de sanse, NEDES, 2016
▪ The Science of Law - in the Vanguard or the Rearguard of Social, Political and Economic
Phenomena ? - International Conference the Efficiency of Legal Norms 5th Edition
▪ Scoala Internationala a Drepturilor Omului, Cheia, 2017

Pagini: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles