Candidatii eJobs isi pot schimba in orice moment disponibilitatea CVului.

Curriculum Vitae

informatii personale

F 18.08.1980

Permis conducere:  Cat.B, Data obtinerii:26.11.2006

obiectiv

Dezvoltarea unei cariere de viitor. Sa desfasor activitatea intr-o societate cu un portofoliu divers de clienti si de domenii de activitate, in care activeaza avocati tineri si competenti.

Salariu: 1.000,00 USD / luna

Tip job: Full time

Departament: Juridic

Oras de lucru: Bucuresti

Nivel Cariera: Mid-Level (2-5 ani)

Disponibil: 06.12.2010

experienta profesionala

01.01.2008 - prezent

Departament: juridic

Titlu Job: avocat

Responsabilitati:

Asistenta in intocmirea si revizuirea documentatiei unei societati comerciale;
Analizarea si redactarea contractelor comerciale (distributie, exclusivitate, confidentialitate, etc), civile sau de alta natura pentru societati romane si straine;
Asistenta in cursul negocierilor comerciale, civile sau de alta natura;

Asistenta si reprezentare in fata autoritatilor de stat cu privire la aspectele fiscale si de drept al muncii;
Servicii complete de consultanta juridica, asistare si reprezentare pentru infiintari societati comerciale, modificari acte la Registrul Comertului, suspendare activitate, fuziuni si divizari, dizolvare si lichidare, contracte comerciale, recuperare de debite, insolventa si faliment, actiuni in justitie.

Relatie facila cu autoritatile publice;Consiliere cu privire la aspectele legate de persoanele cu resedinta temporara, inclusiv stabilirea resedintei (vize, permise de sedere temporara, permise de munca);
Asistenta in timpul procesului de infiintare a societatilor comerciale si reprezentantelor;
Activitati legate de Registrul Comertului;
Activitati legate de Oficiul de Stat pentru Inventii si Marci;
Asistenta in relatia cu orice Administratie Publica locala.

studii

Facultati:

1995-1996 Republica Moldova, Liceul Leova, profilul biologie-chimie.
1996-1999 Bacau, Grupul Scolar Industrial”Anghel Saligny”. Profil filologie.
1999-2003 Licentiata la Universitatea Bucuresti, Facultatea de Drept,
Universitatea “Valahia”-Targoviste
2004 Certificat pentru absolvirea cursurilor,prin Progra-
mul pentru dezvoltarea abilitatilor antreprenoriale
in randul tinerilor si facilitarea accesului acestora la
finantare –Smart.
2005 Atestat de Impresar Artistic.
2005 Director Executiv la S.C. Unic Rodi SRL - Agentie de Modelling.

2008-2011 Baroul Bucuresti

Activitati extracurriculare

Punctualitate, comunicare in relatii cu publicul, rezistenta la stres, corectitudine, lucru in echipa, simtul responsabilitatii, dobandite din domeniul cu care am colaborat in experienta profesionala.
Bun organizator, calitati de lider, planificarea exacta si solutionarea rapida a lucrarilor.
Abilitatea de a lucra bine in echipa: spirit de initiativa, experienta in managementul de proiect si al echipei.

Capacitate de concentrare intelectuala, atenta la detalii, capacitate organizatorica si disciplina riguroasa.

Premii

aptitudini

Limbi straine(Scris,Vorbit,Citit):

franceză(mediu,mediu,mediu)

engleză(incepator,mediu,mediu)

rusă(mediu,mediu,mediu)

Pagini: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20