Candidatii eJobs isi pot schimba in orice moment disponibilitatea CVului.

Curriculum Vitae

informatii personale

M 01.12.1967

Permis conducere:  Cat.A,B, Data obtinerii:01.05.1989

Stagiu militar: da

obiectiv

Cu o experiență de peste 25 de ani în domeniul auto mă îndeamnă să continui pe acest drum, și sa-mi aplic cunoștințele acumulate intr-o companie puternică și stabilă.

Salariu: nespecificat

Tip job: Full time

Departament: Vanzari, Marketing, Functii publice, Turism / Hotel staff, Protectia mediului, Auto / Echipamente, Service / Reparatii, Management

Oras de lucru: Brasov

Nivel Cariera: Senior-Level (> 5 ani)

Disponibil: oricand

experienta profesionala

01.04.1990 - prezent

Departament: altele

Titlu Job: asociat director vânzzari

Responsabilitati:

Administrator Asociat , Director de vanzari
- Responsabil cu fluxul operațiunilor de dezmembrare, stocare, gestiune, promovare si vânzari.
- Reprezentant al firmei în relația cu colaboratorii externi si interni.
- Reprezentant al firmei în relația cu chiriașii, furnizorii de utilități și materiale necesare procesului tehnologic de dezmembrare a autovehiculelor.
- Responsabil cu autorizarea firmei în relația cu Registrul Auto Român și Agenția Pentru Protecția Mediului Brașov.
- Responsabil pentru managementul direcțiilor companiei, incluzând activitățile realaționate de vânzări, achizitii, depozitare si logistică.
- Responsabilitate activă pentru intreaga echipă din subordine, stabilirea fluxurilor de lucru și a procedurilor interne ale companiei pentru indeplinirea cu succes a obiectivelor propuse
- Direct implicat, impreună cu Adunarea Generală a Asociaților în evaluarea periodică a rezultatelor echipei și a acțiunilor acesteia și modificarea obiectivelor în funcție de necesitate.
Ianuarie 1989 -
Aprilie 1990 GIGCL (compania Apa)
- Dispecer distribuție apă potabilă în Poiana Brașov. Supravegherea sistemelor de alimentare cu apă din aria de operare , din dispeceratul Companiei, in scopul asigurarii continuitații alimentarii cu apă a consumatorilor.

Program de lucru in schimburi
- Transmitere informatii catre personalul de exploatare al RA Apa.

Septembrie 1987- Stagiu militar
Ianuarie 1989 Unitatea de pompieri Brașov

Septembrie 1986 –
Septembrie 1987 GIGCL (compania Apa)
- Instalator

1996 - 2000
Facultatea de management - Specializarea Managementul Firmei - licențiat în economie - dizerație în Marketing: Creșterea performanțelor economice ale întreprinderii

1982 - 1986 Liceul Industrial Nr. 6 Sectia „desenatori tehnici arhitectura“

Limbi străine:

Engleză nivel avansat (scris, citit, conversațional)
Suedeza Nivel mediu
Română limba maternă

Competență digitală:

PC OS Windows, MS Office, HTML,

Permise de conducere:
Categoria A – motociclete , din 2007
Categoria B – autoturisme, din 1989
Categoria C, D,S + Licenta Radio – ambarcațiuni de agrement, din 2011

Hobby-uri și alte interese:

Sport, Pescuit, Navigație, Ski, Ciclism, Câini
Istoria mocanilor din Săcele.Din această comunitate făcând parte si strămoșii mei.
Membru cotizant al Asociaţiei Cultural-Sportivă Izvorul din Săcele,
de la înființare si până în prezent.

Alte competențe:
- Consider ca prin experienta acumulata pot aduce un plus de valoare si pot sprijini activ echipa din care voi face parte.
- responsabilitate în îndeplinirea sarcinilor,
- flexibilitate, formare autonomă,
- eficient, dinamic
- capabil de lucru în echipă,
- loial, amabil, fară conflicte, pragmatic, creativ
- orientare spre client
- preocupat de excelență și performanță în relatia cu clienții
- disponibil la relocare și deplasare în interes de serviciu

studii

Facultati:

1996 - 2000 Facultate: Facultatea de management la Academia de Studii Economice din Bucuresti. Specializarea Managementul Firmei - licențiat în economie - dizerație în Marketing: Creșterea performanțelor economice ale întreprinderii

Pagini: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles