Candidatii eJobs isi pot schimba in orice moment disponibilitatea CVului.

Curriculum Vitae

informatii personale

M 11.05.1993

Permis conducere:  Cat., Data obtinerii:31.03.2016

Stagiu militar: da

obiectiv

Studentă în anul VI la Facultatea de Medicină Veterinară din Bucureşti, 3 ani experienta ca asistent veterinar. Sunt in cautarea unui post de asistent veterinar, in cadrul caruia sa acumulez cat mai multe cunostinte inainte de finalizarea studiilor.

Salariu: nespecificat

Tip job: Part time

Departament: Medicina veterinara

Oras de lucru: Bucuresti

Nivel Cariera: Mid-Level (2-5 ani)

Disponibil: oricand

experienta profesionala

01.03.2015 - prezent

Departament: medicina veterinara

Titlu Job: asistent veterinar

Responsabilitati:

În cadrul postului de asistent veterinar am lucrat atat cu animale domestice, cat si cu animale salbatice si am efectuat următoarele sarcini:
1. Am asigurat primirea și înregistrarea pacienților.
2. Am acordat asistență medicală.
3. Am asistat medicul veterinar la efectuarea investigațiilor clinice.
4. Am administrat tratamentele indicate de medic, pe cale orală sau injectabilă (intramusculară, intravenoasă, subcutanată).
5. Am recoltat sange in vederea efectuarii investigațiilor paraclinice uzuale.
6. Am pregatit instrumentele/materialele necesare interventiilor chirurgicale.
7. Am asistat medicul veterinar la interventii chirurgicale: sterilizari, interventii stomatologice, oftalmologice, ortopedice etc.
8. Am efectuat următoarele tehnici medicale: montarea branulelor, administrare perfuzii (cu sau fară montare de branule), administrare anestezie pe cale injectabila dar si intravenos, efectuarea pansamentelor, resuscitare cardio-respiratorie.
9. Am contribuit la actvitatile organizatorice in cadrul clinicii - introducerea fiselor pacientilor in baza de date, aprovizionare.
10. Am participat activ la rezolvarea sarcinilor echipei.

Tot in aceasta perioada am fost implicata activ in multiple campanii de sterilizare a animalelor cu sau fara stapan, atat in cadrul clinicii cat si in alte zone - Grecia, Galati, Sibiu, Frumusani, Radu Voda, Curcani, Cucuieti, Copaceni, Voinesti.

Am participat de asemenea la conferinte cu tematici diverse, atat locale cat si internationale:
- Conferinta Internationala despre Bolile Animalelor Salbatice si din Gradini Zoo din Barcelona 2015
- Conferinta Internationala despre Bolile Animalelor Salbatice si din Gradini Zoo din Berlin 2017
- Congresului AMVAC 2015
- Seminarul pentru studenti "Managementul complex al pacienților cu IRA supuși dializei"
- Seminarii in cadrul proiectului "Stiinta si Socializare:
- "ATI si Hemodializa" - Dr. Vitalaru Alexandru / Dr. Tutunaru Alexandru
- "Wildlife and Exotic Animals" - Dr. Rosu Ovidiu / Dr. Groza Ama

In calitate de membru al Fundatiei Visul Luanei am colaborat cu Vier Pfoten România, Wilderness Research Conservation şi Asociaţia Parcul Natural Văcăreşti si am organizat cu succes primul Simpozion despre Ecologia şi Reabilitarea Animalelor Sălbatice din România. Scopul acestui simpozion a fost sa uneasca medicii veterinari din Romania pentru a se cunoaste mai bine si a se ajuta reciproc într-o misiune dificilă: salvarea animalelor sălbatice în impas de supravieţuire.

studii

Facultati:

2012 - prezent Facultate: Medicină Veterinară la Facultatea de Medicină Veterinară București din București. Anul VI
2008 - 2012 Liceu: matematica-informatica la Colegiul Național "Ion Neculce" din București .

Premii

Conferinte
May 2017 - May 2017: Zoo and Wildlife Health Conference Berlin

Nov 2015 - Nov 2015: Congresul international AMVAC

May 2015 - May 2015: The Zoo and Wildlife Health Conference Barcelona
Această conferință este continuarea celei mai importante serii de conferințe
cu tema "Bolile Animalelor Salbatice si din Gradini Zoologice" din Europa și este recunoscută la nivel internațional.
Voluntariat
Feb 2015 - May 2017: Fundația Visul Luanei
Ca voluntar in cadrul Fundatiei Visul Luanei am participat la urmatoarele activitati:
- In cadrul Proiectului de Vaccinare Imunocontraceptivã a cailor sãlbatici din Letea, am avut urmãtoarele sarcini: identificarea cailor, monitorizarea parametrilor vitali ai animalului în timpul anesteziei, prelevare probe de sânge si fecale.
- Actiuni de ecologizare in Parcul National Vacaresti si Gradina Botanica din Bucuresti
- Plantari de copaci in diverse locatii
- Hranirea unor colonii de lilieci
Dec 2014: Protecția și Studiul Liliecilor

Calificari
May 2012: ECDL – European Computer Driving Licence

Hobby-uri
Sport, Literatura, Biologie, Lectura, Gastronomia, Muzica, Drumeții, Astronomia

Pagini: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles