Candidatii eJobs isi pot schimba in orice moment disponibilitatea CVului.

Curriculum Vitae

informatii personale

M 21.10.1969

Stagiu militar: da

obiectiv

Salariu: nespecificat

Tip job: Part time, Full time

Departament: Constructii / Instalatii, Inginerie, Controlul calitatii

Oras de lucru: Braila, Galati

Nivel Cariera: Senior-Level (> 5 ani)

Disponibil: oricand

experienta profesionala

01.09.2015 - prezent

Departament: inginerie

Titlu Job: asistant manager dynacom tankers management ltd

Responsabilitati:

2015-Prezent
Asistant Manager Dynacom Tankers Management LTD
Suport si colaborare a managerului in indeplinirea activitatilor specifice :

• Coordonarea activitatilor inspectorilor in interiorul si in afara santierului in scopul constructiei si livrarii vapoarelor catre Cumparatori (Proprietari),
• Colaborarea cu diferite departamente ale Sanrierului in procesul de constructie al vaporului si de asigurarea calitatii,
•Monitorizarea periodica a securitatii in munca intre Santier si Cumparator(Proprietarul Vaporului) .
• Asigurarea si urmarirea productiei in conformitate cu contractul exiztent si specificatia de realizare,.
• Urmarirea si respectarea bugetului pe parcursul desfasurarii priectului
• Asigurarea si coordonarea intre departamentele biroului.

New Times Shipyard - China
• 9 x 158K DWT Tanc Petrolier
Dynacom Tankers Management LTD

Ianuarie 2012- Septembrie 2015 - Hyundai Heavy Industries - Ulsan; South Korea

Inspector din partea Proprietarului
•Fabricarea si testarea tevilor pentru diferite sisteme ale vaporului (tancuri de cargo,linia de
balast, sala motorului, suprastructura);
•Instalarea pe punte a diverselor echipamente (vinciuri, catarge de lumini, pasarele de
acces, senzori si supape desiguranta pentru tancurile de marfa, scari de acces la bord);
•Inspector corp – Verificarea pieselor componente si subansamblelor ca parti ale vaporului
precum si sudarea acestoraa, verificarea prin sondaj a calificarii sudorilor care lucrau la
proiectul companiei, inspectia inainte de sudare a diverselor ansamble mari in diverse stadii de
constructie a vaporului, asigurarea contolului nedistructiv pentru zonele critice ale vaporului
(pulberi magnetice, lichide penetrante, teste ultrasonice,teste de presiune pentru
asigurarea etanseitatii);
Participarea la probe de mare pentru toate vapoarele;

Hyundai Heavy Ind. - S. Korea

• 4 x 162K LNG Tanc;
• 3 x 155K LNG Tanc;
• 2 x 318K DWT Tanc Petrolier Foarte Mare;
• 2 x 168K DWT Tanc Petrolier;
• 2 x 82K DWT Tanc.

Martie 2009 - Ianuarie 2012 - New Times Shipyard, Jiang Su Province - Jing Jiang; China
China

•Inspector corp – Verificarea pieselor componente si subansamblelor ca parti ale vaporului precum si sudarea acestoraa, verificarea prin sondaj a calificarii sudorilor care lucrau la proiectul companiei, inspectia inainte de sudare a diverselor ansamble mari in diverse stadii de constructie a vaporului, asigurarea contolului nedistructiv pentru zonele critice ale vaporului (pulberi magnetice, lichide penetrante, teste ultrasonice,teste de presiune pentru asigurarea etanseitatii);

• 6 x 163K DWT Tanc Petrolier;
• 2 x 320K DWT Tanc Petrolirer Foarte Mare;
• 2 x 176K DWT Tanc;
• 1 x 114 K DWT Tanc.

Mai 2008 - Martie 2009 - Hyundai Heavy Industries - Ulsan; South Korea

Participarea la probe de mare pentru primul vapor;

• 4 x 318K DWT Tanc Petrolirer Foarte Mare;

Martie 2001 - Mai 2009 - Damen Shipyards Galatz – Galati - Romania

Coordonator Tehnic – Inginer Sudor
•Pregatirea documentatiei tehnice si a procedurilor de realizare ab subansamblelor-parti ale vaporlui;
•Colaborarea cu Departamentul de Asigurare a Calitatii in vederea prezentarii Inspectorilor de Clasa si/sau Inspectorilor din partea Proprietarilor de vapoare a lucrarilor evecutate;
•Monitorizarea sudorilor care lucreaza in ateliere de productie cu privire la autorizarea diferitelor procedee de sudare,valabilitatea autorizarii,contolul si trasabilitatea consumabilelor de sudura.

Damen Shipyards Galatz - Romania

• 3 x 8K DWT Tanc Produse Petroliere;
• 6 x 18K DWT Tanc Chimic;
• 6 x 800 TEU Port Container;
• 2 x Heavy Lift –Jumbo Company – Holland.

Damen Shipyards Galatz

studii

Facultati:

1989 - 1994 Facultate: Inginer Mecanic Utilajul si Tehnologia Sudarii la Universitatea „Dunarea de Jos” Galati din Galati.

Pagini: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles