Candidatii eJobs isi pot schimba in orice moment disponibilitatea CVului.

Curriculum Vitae

informatii personale

F 25.10.1996

Permis conducere:  Cat.

obiectiv

Nume: Berghian Diana Adresa: Sat Recea, Oraş Ungheni, Judeţul Mureş, România Telefon: 0755267491 Email: dya_d96@yahoo.com Data naşterii: 25/10/1996 Naţionalitatea: Română Abilități Compențe organizaționale dobândite la locul de muncă - Spirit de echipă (am fost implicată direct în implementarea strategiei alături de colegii de echipă) - Abilități avansate de comunicare și negociere - O bună stăpânire a Microsoft Office (Word, PowerPoint, Excel) - O bună stapânire a programului CRM(Customer Relationship Management) - Capacitatea de a susține un discurs - Promovare - Planificarea activităților în cadrul locului de muncă - Consiliere client Experiențe -Activitatea de promoter în perioada liceului, realizarea de promoții și samplinguri, promovarea diverselor produse în magazine, informând potențialii clienți despre beneficile respectivului produs; - Participarea la diverse activități presupuse de proiectele practice și de cercetare derulate în cadrul liceului; - Activitatea de hostess în perioada facultății în cadrul unor diverse evenimente, conferințe,aniversări; - Practică în cadrul postului local Televiziunea Târgu–Mureș (TTM); - Practică în cadrul bibliotecii județene Târgu-Mureș; - Participarea la conferințe și workshop-uri naționale în domeniul sănătății; - Participarea la training-uri: ▪ „Dezvoltarea abilităților de comunicare” ▪ „Gestionarea timpului"

Salariu: nespecificat

Oras de lucru: Tirgu-Mures

Nivel Cariera: Entry-Level (< 2 ani)

Disponibil: oricand

experienta profesionala

01.07.2020 - prezent

Departament: vanzari

Titlu Job: agent de vânzări

Responsabilitati:

 ▪ Operarea în CRM a datelor de contact precum și a informațiilor generate de contactarea acestora;
▪ Rezolvarea problemelor clientilor;
▪ Gestionarea apelurilor telefonice și a e-mail-urilor și transmiterea corectă și în timp util a informației către departamentul în cauză;
▪Oferirea informațiilor potențialilor clienți și repartizarea acestora în funcție de anumite criterii către departamentul în cauză;
▪ Gestionarea corespondenței primite;
▪ Gestionarea protocolului și a produselor de birotică - transmiterea comenzilor către departamentul Achiziții;
▪ Crearea unui mediu de lucru plăcut pentru o primă impresie pozitivă;
▪ Suport administrativ: organizarea documentelor, sortarea lor sau rezolvarea problemelor necesare;
▪ Raport de activitate;
▪ Participarea la diverse evenimente organizate;
▪ Participarea la diverse training-uri organizate in cadrul firmei.

01.09.2018 - 30.09.2019

Departament: marketing

Titlu Job: promovare produse

▪ Realizarea planului zilnic de promovare; ▪ Prezentarea si promovarea produselor către clienți (medici, farmaciști – farmacii); ▪ Transmiterea comenzilor la depozite și urmărirea acestora dacă au fost sau nu onorate; ▪ Organizarea campaniilor de promovare și a ofertelor lansate pentru farmacii; ▪ Participarea la ședințe și pregătirile oferite de companie, în domeniile: medicină, farmacie și marketing; ▪ Actualizarea în permanență a bazei de clienți ai firmei; ▪ Oferirea informațiilor despre indicațiile, contraindicațiile și modul de utilizare a produselor.

studii

Facultati:

2015 - 2018 Facultate: Facultatea de Științe și Litere – Comunicare și Relații Publice la Universitatea Petru Maior din Tg.Mures. Diplomă de licență
2011 - 2015 Liceu / Școală profesională: Turism, Marketing, Afaceri la Liceul tehnologic “Electromureș“ din Tg.Mures. Diplomă de bacalaureat
Diplomă de atestat

Premii

Traininguri
Jan 2019 - Jan 2019: Dezvoltarea abilităților de comunicare
Participarea la training „Dezvoltarea abilităților de comunicare”
Conferinte
Sep 2018 - Sep 2019: Farmacie
Participarea la conferințe și workshop-uri naționale în domeniul sănătății;
Proiecte
Jun 2015 - Sep 2017: Hostess
Activitatea de hostess în perioada facultății în cadrul unor diverse evenimente, conferințe,aniversări.
Oct 2014 - Sep 2015: Promoter
Activitatea de promoter în perioada liceului, realizarea de promoții și samplinguri, promovarea diverselor produse în magazine, informând potențialii clienți despre beneficile respectivului produs.
Voluntariat
Jun 2015 - Jul 2015: Televiziunea Târgu–Mureș
Practică în cadrul postului local Televiziunea Târgu–Mureș (TTM)
Hobby-uri
Dansuri populare în cadrul unui ansamblu folcloric

Pagini: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles