Candidatii eJobs isi pot schimba in orice moment disponibilitatea CVului.

Daca sunteti firma si doriti sa contactati candidatul de mai jos, trimiteti-ne aceasta cerere la [email protected], alaturi de linkul catre aceasta pagina.

Curriculum Vitae

informatii personale

M 06.06.1989

Stagiu militar: da

obiectiv

Doresc sa ma perfectionez in domeniul IT/Telecom. Sunt in cautare de provocari noi.

Salariu: 6.500,00 USD / luna

Tip job: Full time

Departament: Telecomunicatii, IT Hardware

Oras de lucru: Bucuresti, Brasov, Cluj-Napoca

Nivel Cariera: Mid-Level (2-5 ani)

Disponibil: oricand

experienta profesionala

01.08.2013 - prezent

Departament: it hardware

Titlu Job: administrator retea

Responsabilitati:

• Administrarea retelei de calculatoare al serviciului de securitate al centralei nucleare CNE Cernavoda.
• Administrare retea bazata pe echipamente Cisco (switch-uri, firewall-uri, routere)
• Administrare servere domain controller bazate pe Windows server 2008 R2 standard, Windows Server 2012 R2 si Windows Server 2003.
• Administrare servicii DLP si Antivirus in retea.
• Administrare servicii NTP bazate pe servere NTP sincronizate prin satelit.
• Administrare camere video de supraveghere pe IP si servere NVR.
• Administrarea tuturor calculatoarelor-client si a imprimantelor din retea, oferind si servicii HelpDesk.
• Administrarea serviciilor de backup pe serverele speciale de backup sub Linux si Windows.
• Instalare si configurare sisteme de operare in conformitate cu standardele si cerintele operationale ale proiectului.
• Creearea de proceduri de instalare si configurare sisteme si echipamente.
• Monitorizarea sistemului prin verificarea integritatii si
disponibilitatii tuturor echipamentelor si a resurselor server.
• Aplicare patch-uri OS si update-uri.
• Executarea unor teste periodice cu privire la performanta retelei si a intregului sistem pentru a sprijini eventualele dezvoltari ale acestuia.
• Imbunatatirea performantei sistemului prin recomandarea de upgrade-uri hardware si optimizarea ersurselor in functie de necesitati.
• Mentenanta periodica a sistemului de control acces, care include servere de control access si diferite dispozitive ale sistemului de securitate din perimetrul centralei nucleare.
Coordonator departament IT (pe langa task-urile de mai sus):
• Coordonarea activitatilor de mentenanta IT prin delegarea de task-uri catre membrii echipei.
• Efectuarea de rapoarte de lucru zilnice, si rapoarte de performanta lunare

01.08.2012 - 31.08.2013

Departament: telecomunicatii

Titlu Job: operator retea

Mentenanta sistemelor ce alcatuiesc reteaua de CATV, telefonie si internet in orasul Medgidia. Configurari switch-uri cu management,routere cu management, sisteme VOIP Gateway, configurat amplificatoare de semnal CATV.
Configurari echipamente tip G-PON terminal, mentenanta sisteme fibra optica, cablaje UTP/FiberOptic
Dezvoltarea retelei de fibra optica in localitatile : 23 August, Costinesti, Eforie Sud, Eforie Nord, Tuzla, Constanta, Tulcea. Instalare fibra optica in distributii optice si instalat echipamente de telecomunicatii in data-center Constanta si Tulcea.

studii

Facultati:

2011 - 2013 Masterat: Modelare si tehnologii informatice la Univeristatea "Ovidius" din Constanta. Domeniu studiat: retele de calculatoare, grafica pe calculator, programare Java.
2008 - 2011 Facultate: Informatica Generala la Univeristatea "Ovidius" din Constanta. Domeniu studiat: informatica, programare Java, C, Web (php,java,flash), baze de date, retele de calculatoare, operare MS. Office.
Diploma obtinuta: Licentiat in Informatica.
2004 - 2008 Liceu / Școală profesională: Instalatii Electrice la Grup Scolar Industrial Dragomir Hurmuzescu din Medgidia. Diploma obtinuta: Tehnician instalatii electrice

Premii

Certificari
Sep 2012 - Mar 2017: Certificare Cisco CCNA, Certificare Linux
Cursuri Cisco CCNA in cadrul institutiei FICT Constanta.
Diplome obtinute: CCNA 1, CCNA 2, CCNA 3, CCNA 4. Certificarea finala CCNA va fi obtinuta in luna mai 2017.

Cursuri Linux Essentials in cadrul institutiei FICT Constanta.
Diploma obtinuta: Linux Essentials Professional Development Certificate.

Pagini: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles