Candidatii eJobs isi pot schimba in orice moment disponibilitatea CVului.

Curriculum Vitae

informatii personale

F 28.04.1989

Permis conducere:  Cat., Data obtinerii:13.11.2007

obiectiv

Salariu: nespecificat

Tip job: Full time

Departament: Office / Back-office / Secretariat, Administrativ / Logistica, Achizitii

Oras de lucru: Bucuresti

Nivel Cariera: Mid-Level (2-5 ani)

Disponibil: oricand

experienta profesionala

01.11.2015 - prezent

Departament: vanzari

Titlu Job: achizitii/ofertare

Responsabilitati:

Ofertare:

-intocmire de oferte tehnico comerciale
-emite cereri de oferte catre furnizorii de materiale, utilaje, aparate;
-intocmire comparativa intre ofertele primate;
-intocmeste “oferta”conform cererii de oferta( inclusiv fise tehnice);
-realizare oferte de pret conform cererilor posibilor clienti cat si ai celor din portofoliu;
-obtinerea unui feedback in urma ofertelor;
-introducere comenzi client/furnizor;

Achizitii:

-intocmirea si transmiterea comenzilor catre furnizorii de marfa alocati
-stabilirea si mentinerea relatiilor comerciale cu furnizorii externi si interni;
-negocierea preturilor de achizitie, a termenelor de plata si incheierea contractelor cu furnizorii
-raspunde pentru calitatea negocierii contractelor/actelor aditionale cu furnizorii;
-identificarea, evaluarea si selectarea potentialilor furnizori; -negocierea contractelor de furnizare;
-gestionarea eficienta a stocurilor
-este responsabil cu actualizarea nomenclatoarelor sistemului informatic (produse, preturi, furnizori). - expedierea si urmarirea comenzilor de aprovizionare pana la receptia finala.

Contabilitate primară:

-verifica intocmirea documentelor primare conform legislatiei in vigoare;
- inregistrarea documentelor in programul de contabilitate;
- introducerea in contabilitate a facturilor de la furnizorii interni si externi;
-intocmirea notelor de intrare-receptie (nir-uri).
-intocmirea facturilor care trebuie emise catre clienti (facturare).
-efectueaza si/sau verifica lucrarile de contabilitate primara;
-asigura arhivarea documentelor primare;
-intocmeste registrele contabile obligatorii;
- verifica si contabilizeaza operatiunile de incasari si plati cu numerar;
-verificarea si contabilizeaza operatiunilor bancare;
-administrarea evidentei platilor conform termenelor contractuale;
- asigura suport administrativ si operational sefului contabil in pregatirea raportarilor;
- urmarirea scadentelor la plata pt. furnizori, prestatori de servicii etc.;
- participa la intocmirea lucrarilor de inchidere de luna si a exercitiului financiar-contabil;
- verificarea extraselor din banca cu instrumente de plati si incasari aferente fiecarei operatiun
-intocmirea registrului de casa.
-intocmirea de conturilor de cheltuieli.
-intocmirea de dispozitii de plata/incasare catre casierie.

studii

Facultati:

2013 - 2014 Masterat: Criminalistica si psihologia judiciara in investigatia penala la Universitatea Titu Maiorescu din Bucuresti.
2009 - 2013 Facultate: Drept la Universitatea Titu Maiorescu din Bucuresti.
2008 - 2011 Facultate: Administratie Publica la Universitatea de Petrol si Gaze din Ploiesti.
2004 - 2008 Liceu / Școală profesională: Matematica-Informatica(Intensiv Informatica) la Liceul Teoretic Alexandru Ioan Cuza din Ploiesti.

Premii

Atestat informatica

Pagini: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles