Candidatii eJobs isi pot schimba in orice moment disponibilitatea CVului.

Curriculum Vitae

informatii personale

F 09.06.1984

Permis conducere:  Cat.B, Data obtinerii:20.06.2007

obiectiv

Sa lucrez intr-o companie care sa-mi ofere posibilitatea de a progresa,un mediu placut, persoane cu care sa pot colabora perioada indelungata in functie de performante si asteptari. De asemenea doresc sa lucrez in cadrul unei firme multinationale in care sa pot pune in aplicatie experienta acumulata si totodata sa-mi imbogatesc cunostintele.

Tip job: Part time, Full time

Departament: Altele

Oras de lucru: Bucuresti

Nivel Cariera: Mid-Level (2-5 ani)

Disponibil: oricand

experienta profesionala

15.08.2006 - prezent

Departament: altele

Titlu Job: agent servicii clienti

Responsabilitati:

Introducerea corecta a contractelor noilor clienti, inregistrarea zilnica a cererilor abonatilor, transmiterea catre alte departamente a comunicarilor(pentru efectuarea prestatiei, pentru livrare recipienti), arhivarea corespondentei clasate si a contractelor reziliate, preluarea apelurilor telefonice si directionarea lor catre departamentele potrivite primire si trimitere fax-uri, realizarea ofertelor catre clienti noi, modificari in baza de date, corespondare prin e-mail cu diverse departamente din cadrul societatii. Participarea la licitatii on-line si off-line. Pregatire documentatie pentru licitatii. Intocmirea ofertelor financiare. Efectuarea studiilor de piaţă. Comunicare cu clienţii interni şi externi. Activităţi administrative. Negocierea si monitorizarea contractelor incheiate. Realizarea contractelor. Intocmirea de rapoarte periodice privind evolutia vanzarilor precum si redactare documente, informari, comunicari generale. Preluare si transmitere mesaje telefonice,oferirea informatiilor si lamuririlor solicitantilor, realizare transferuri telefonice intr-o maniera politicoasa si profesionala. Verificarea si sortarea e-mail-urilor primite si distribuirea lor in cadrul diferitelor birouri. Operare echipamente de birou: faxuri, copiatoare, scannere; pentru trimitere de faxuri, realizare copii, listari, scanari precum si distribuirea materialelor tuturor celor vizati de continutul lor. Recuperarea debitelor restante de la clienti persoane fizice sau juridice. Telefonarea/preluarea apelurilor clientilor restantieri pentru a recupera sumele datorate de acestia.
Negocierea termenelor si conditiilor de plata.
Gestionarea portofoliul de clienti alocat (monitorizarea promisiunilor de plata). Consilierea clientilor si informarea acestora in legatura cu aspectele specifice platilor. Aplicarea corecta a procedurilor de colectare a restantelor. Raportarea si analizarea situatiei cazurilor alocate.

Realizari:

Castigarea unor licitatii foarte importante la societati bugetare, firme cu sucursale in toata Romania. Dezvoltarea portofoliului de clienti.

studii

Facultati:

2003 - 2007 Liceu: Stiinte Socio-Umane la LICEUL TEORETIC " TUDOR VLADIMIRESCU" din Bucuresti.

Activitati extracurriculare

Experienta minima in domeniul colectarii debitelor.
Excelente calitati de comunicare, negociere, persuasiune.
Capacitate analitica si atentie la detaliu.
Capacitate de a lucra sub presiune.
Spirit de echipa.
Orientat catre realizarea obiectivelor, spre gasirea de solutii si obtinerea de rezultate eficiente si profitabile.
Excelente abilităţi de comunicare. Orientare către clienţi şi colegi. Foarte bună capacitate de negociere şi vânzare. Abilităţi de a lucra în echipă şi independent. Abilităţi de organizare şi de coordonare a activităţii proprii.

aptitudini

Limbi straine(Scris,Vorbit,Citit):

Pagini: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles