Candidatii eJobs isi pot schimba in orice moment disponibilitatea CVului.

Curriculum Vitae

informatii personale

F 16.09.1982

Permis conducere:  Cat.B, Data obtinerii:03.07.2008

obiectiv

Salariu: 5.500,00 USD / luna

Tip job: Full time

Departament: Asigurari, Office / Back-office / Secretariat, Financiar / Contabilitate, Banci

Oras de lucru: Bucuresti

Nivel Cariera: Senior-Level (> 5 ani)

Disponibil: oricand

experienta profesionala

01.04.2008 - prezent

Departament: asigurari

Titlu Job: Şef serviciu asigurări de viaţă

Responsabilitati:

Piraeus Insurance Reinsurance Broker România SRL
Octombrie 2013 – prezent
Şef serviciu Asigurări IMM Bancassurance
• coordonarea şi supervizarea departamentului asigurări IMM
• cunoaşterea normelor de creditare si a procedurilor Piraeus Bank România SA
• dezvoltarea, negocierea şi implementarea de portofoliului de asigurari IMM în concordanţă cu normele de creditare si cerinţele Piraeus Bank România SA
• pregatirea, analiza şi prezentarea rapoartele privind situaţia portofoliului sau gestionarea poliţelor precum şi alte informatii solicitate de către Directorul General, Piraeus Bank România SA si asigurătorii colaboratori ;
• negocierea ofertelor de asigurare cu companiile de asigurări, care să se potrivească nevoilor clirnţilor si in acelaşi timp să respecte normele şi cerinţele băncii
• cunoaşterea şi analizarea piaţei locale in vederea promovării produselor asigurative cele mai noi şi avantajoase pentru clienţii Piraeus Bank România SA
Martie 2012 – Octombrie 2013
Şef serviciu Asigurări de viaţă Asistenţi externi
• coordonarea şi supervizarea reţelei de agenţi de asigurări de viaţă
• negocierea şi gestionarea contractelor de colaborare atât cu Companiile de asigurare cat si cu colaboratorii externi
• recrutare agenţilor de asigurări de viaţa
• organizarea trainingurilor pentru reţeaua de agenţi de asigurări de viaţa
• coordonarea a intregii activităţi a departamentului de asigurări de viaţa pentru reţeaua de colaboratori externi
• întocmirea raportărilor şi statisticilor solicitate de Directorul General, reţeaua de vânzări şi Companiile de asigurare colaboratoare
• gestiunea formularelor cu regim special şi arhivarea documentelor aparţinând departamentului asigurări de viaţă
• implementarea strategiilor, proiectelor şi politicilor Piraeus Insurance Reinsurance Broker
• cunoaşterea şi analizarea piaţei locale in vederea promovării produselor asigurative cele mai noi şi avantajoase pentru clientii firmei de brokeraj
Aprilie 2008- Martie 2012
Şef serviciu Asigurări de viaţă Bancassurance
• coordonarea şi supervizarea departamentului asigurări de viaţă
• dezvoltarea, negocierea şi implementarea de produse de asigurare de viaţă în concordanţă cu normele de creditare si cerinţele Piraeus Bank România SA
• negocierea şi gestionarea contractelelor de intermediere cu asigurătorii
• pregatirea şi prezentarea rapoartele privind situaţia portofoliului sau gestionarea poliţelor precum şi alte informatii solicitate de Directorul General, Piraeus Bank România SA si asigurătorii colaboratori ;
• cunoaşterea şi analizarea piaţei locale in vederea promovării produselor asigurative cele mai noi şi avantajoase pentru clientii băncii
• activitatea de înstiinţare şi de acordare de consultanţă cu privire la : procedurile de asigurare, ofertele de asigurare atât pentru personalul din cadrul grupului Piraeus Bank România SA dar si catre clienţii acestuia;
• organizarea trainingurilor pentru reţeaua de sucursale Piraeus Bank România SA în ceea ce priveşte emiterea asigurărilor de viaţă
AIG Life Asigurari Romania S.A.
Europa House, Bld. Lascăr Catargiu 47-53, Sector 1, 010665, Bucureşti
Asigurari
August 2007 – Aprilie 2008
Referent de specialitate asigurări
• reconcilierea sumelor nealocate
• intocmirea/pregatirea tuturor documentelor necesare operaţiunilor bancare
• realizarea/analizarea de statistici şi rapoarte (calitate, conturi, clienti nemulţumiti)
• administrarea portofoliului existent de poliţe – modificarea contractului de asigurare, rezolvarea solicitărilor si sesizărilor primite de la clienţi
• repunerea in vigoare a contractelor de asigurare reziliate
• asistenţa şi servicii de calitate pentru clienţii AIG Life – interni şi externi
• dezvoltarea si implementarea de noi produse

Iulie 2006 – August 2007
Specialist de Agenţie

Februarie 2005 – Iulie 2006
Operator Call Center

Mai 2004 – Februarie 2005
Recepţionist

Septembrie 2003 – Mai 2004
Secretară – S.C. Easter Space System SRL

Septembrie 2001 – August 2003
Agent Comercial – S.C. Larydona SRL

studii

Facultati:

2007 - 2008 Masterat: Econimie la Universitatea Nicolae Titulescu Master Management Finaciar Bancar şi Bursier din Bucuresti.

Premii

Certificari
Aug 2012: Certificare IMA

Pagini: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles