Locuri de munca

CASTEL PRODIMPEX 2003 SRL

Descrierea companiei

Descrierea companiei:

- pensiune clasificata echivalent 3 stele plus

- 3 km de centrul orasului Predeal, pe DN 73A, in directia Paraul Rece

- 10 unitati de cazare: 7 camere duble si 3 apartamente dotate cu bai proprii, TV smart, minibar, telefon, seif, toate facilitatile specifice unei locatii de 3 stele plus

- sala de mese si restaurant pentru servire mic dejun si cina, in orarul prestabilit

- loc de joaca interior si curte cu parcare, gradina si loc de joaca exterior

- adresa: Str. Valea Râșnoavei, nr 49C, Predeal, județul Brașov

- http://cabana-maria.ro/

Profilul candidatului

- varsta: 25-45 ani

- permis conducere

- abilități de comunicare si organizatorice
- spirit de inițiativă si atentie distributiva
- seriozitate si responsabilitate
- capabilitate de a lucra în condiții de stres
- cunostinte solide de operare PC

- persoană deschisă, comunicativa, dinamică și perseverentă

- flexibilitate si disponibilitate pentru program de lucru prelungit, incluiv in week-end, in functie de gradul de ocupare al locatiei si de orele de check-in/check-out turisti
- limba engleză reprezintă un avantaj.

Responsabilitati:

- opereaza sistemul informatic si programele de gestiune hoteliera si restaurant

- actualizeaza permanent calendarul cu rezervari, inclusiv pe booking.com, preia solicitarile de rezervare si raspunde clientilor conform politicilor locatiei

- indeplineste formalitățile de intrare-ieșire a turiștilor (check-in, check-out)

- mentine actualizata baza de date cu clienti

- comunica permanent cu clientii si ofera informatii referitoare la serviciile oferite în pensiune, modul de functionare a dotarilor din pensiune, obiectivele turistice și evenimentele de interes din zonă; rezolvă eventualele nemulțumiri venite din partea clienților

- promoveaza unitatatea turistica în mediul online prin postare și actualizare de oferte pe site-ul propriu si pe site-uri de specialitate, precum si prin transmitere de news-lettere

- dezvolta contacte noi cu agentiile de turism
- deruleaza operatiuni de contabilitate primara si tine legatura cu departamentul central de management-contabilitate (registru de casa, deconturi, etc.)

- urmărește fluxurile operaționale si fluxul documentelor in cadrul locatiei, propune solutii de îmbunătățire

- gestionează și monitorizează stocurile de produse si materiale si întocmește referate pentru aprovizionare; ține legătura cu furnizorii și prestatorii de servicii

- monitorizeaza stocurile din minibar si completeaza inventarul de produse cand este cazul; gestioneaza stocurile de materiale consumabile

- verifica starea fizica a spatiilor si dotarilor din pensiune si intocmeste note de informare in cazul constatarii unor nereguli

- supervizeaza activitatea de curatenie in camere si spatii comune

- armonizeaza activitatile de cazare, intretinere a spatiilor, restauratie pentru o functionare unitara optima

- se implica in activitatile legate de restaurant (amenajarea salii, ajutor la servire in cazul unor grupuri mari)

- aceasta lista nu epuizeaza toate activitatile posibile

Beneficii:
- salariu fix

- comision din vânzări

- decontare transport
- posibilitate de cazare

- mediu de lucru placut

Adresa mail pentru trasmitere CV-uri: olga.miloiu@castel-prodimpex.ro