Cautare avansata>> 

MERCHANDISER

Compania: Vinalcool Arges
| Expirat la: 16.01.2009 |
| Actualizat la: 16.12.2008 |
Compania:  Vinalcool Arges
Departament:  Merceologie, Merchandising, Sales, Vanzari, Comert
Orasul:  Pitesti
Tip Job:  Full time
Posturi disponibile:  1
Status:  Inactiv
Nivel cariera:  Entry-Level/Primii 3 Ani Exp,Mid-Level/Peste 3 Ani Exp,FaraStudiiSup/Necalificat
Limbi Straine:  nespecificate
Oferta:  se va negocia in urma interviului
Permis conducere:  B
Data introducerii:  16.12.2008
Data limita:  16.01.2009

 
CANDIDATUL IDEAL:

Experienţă de minim un an în domeniu;
Foarte bune abilităţi de comunicare şi organizare;
Creativitate;
Capacitate de negociere şi convingere;
Spirit de echipă;
Capacitate de a lua decizii;
Permis de conducere cu vechime de cel puţin un an de zile;


RESPONSABILITATI / BENEFICII:

Să asigure o aranjare corespunzătoare a produselor în raft conform standardelor de mercantizare şi în concordanţă cu tipul de magazin.
Să plaseze materialele promoţionale conform recomandărilor.
Să implementeze strategia de comunicare la nivelul punctului de vânzare prin intermediul suportului media recomandat.
Să implementeze planul lunar în concordanţă cu priorităţile companiei.
Să ţină la zi informaţiile despre clienţi, inclusiv rapoartele vizitelor;


DESCRIEREA COMPANIEI:

Societatea s.c. Vinalcool Arges S.A. a fost infintata in anul 1954 printr-o decizie a consiliului regional Pitesti cu scopul valorificarii productiei agricole (viti-pomicole) de la gospodariile populatiei prin prelucrarea fructelor si strugurilor, fabricatia acestora si imbutelierea de produse finite ( tuica – vin).

In acest sens unitatea avea ca baza viticola fostele raioane Dragasani, Draganesti si Topoloveni unde existau unitati de vinificatie si care prelucrau strugurii de la populatie, si mai tarziu de la gospodariile agricole colective. Deasemeni in zona Horezu, Ramnicu Valcea, Vedea, Campulung, Curtea de Arges unitatea avea sectoare de productie pentru distilarea fructelor si macurilor de la gospodariile agricole colective.

In orasele mari Pitesti, Dragasani, Ramnicu Valcea unitatea poseda depozite de conditionare si imbuteliere pentru vinuri si rachiuri naturale.

Dupa reorganizarea administrativa din 1968 prin infintarea jud. Arges, s-au infiintat la nivel de judet combinatele alimenrare (paine, bere, vin, carne) cu unitati vinalcool distincte in cadrul acestuia. Vinalcool arges avea sediul central la Pitesti si avea in subordine 5 sectii de productie. La Curtea de Arges, Campulung, Vedea, Clucereasa, Samara, Sapata, Mihaiesti erau distilariile pentru fabricarea fructelor si macurilor de la gospodariile populatiei si c.a.p.-urilor din zona vedea – Curtea de Arges – Domnesti – Campulung – Clucereasa si Topoloveni.
In orasele Costesti si Topoloveni erau centrele de preluare si vinificare a strugurilor de la gospodariile populatiei si c.a.p.

La Pitesti in anul 1969 s-a dat in folosinta combinatul de conditionare si imbuteliere care avea un depozit de 400 vagoane vin, un depozit de 50-60 vagoane coniac si un depozit de tuica in pasajul Victoria din Pitesti de 50 vagoane.

In Pitesti se imbutelia intreaga gama de produse incepand cu vinul, vermutul, coniacul, bauturile spirtoase si tuica. In anul 1972 s-a preluat de la fosta intreprindere de industrie locala, fabrica de otet de la topoloveni care producea otet, esente alimenrare si mustar. Acesta in decursul anilor a devenit cel mai rentabil sector mai ales dupa revolutie, produsele sale fiind neaccizate.
In anul 1964 s-a dat in folosinta fabrica de alcool rafinat care producea materie prima pentru fabricarea otetului alimentar.
In prezent unitatea a renuntat la imbutelierea tuicii si bauturilor spirtoase datorita accizelor foarte mari care fac imposibila desfacerea acestora.

Principala preocupare in prezent este dotarea si modernizarea continua a fabricii de otet prin refacerea aparatelor de fermentare, montarea de noi linii de imbuteliere moderne si crearea de conditii moderne de desfacere paletizate a otetului.

In acest sens productia a crescut an de an preconizand ca la sfarsitul acestui an sa realizam aproape 4 000 000 litri otet fabricat.

In anul 2004 Sif Oltenia, actionarul majoritar a vandut pachetul de actiuni de 52% la D.G.M International Pitesti. Prin cumpararea de noi actiuni de pe piata, D.G.M detine in anul 2008 aproape 90% din actiuni, restul actiunilor fiind detinut de persoane fizice.





  • Daca doriti sa primiti pe email, in mod gratuit, cele mai noi joburi legate de MERCHANDISER sau Vinalcool Arges, va rugam sa va faceti un cont pe eJobs si sa va abonati la newsletterul de joburi.
  • Click pentru a vedea alte joburi de MERCHANDISER sau a vedea alte joburi ale firmei Vinalcool Arges.
  • Daca doriti sa aflati cele mai recente stiri legate de MERCHANDISER sau Vinalcool Arges, click aici.
  • Daca doriti sa aflati cele mai noi stiri de business legate de MERCHANDISER sau Vinalcool Arges, click aici.