Gratis

Specialist Pay per Click, Google Ads

CLICKBRAINIACS MARKETING SOLUTIONS SRL

Candidatul Ideal

Ai experienta ca Freelancer sau ai lucrat ca Specialist PPC intr-o alta agentie? Iti plac provocarile? Te ghidezi dupa premiza: NU = Nu stiu momentan?

Alatura-te echipei ClickBrainiacs ca Specialist PPC!

Noi, la ClickBrainiacs cautam un Specialist PPC energic si dornic sa invete. Aici, vei avea ocazia sa-ti pui in valoare cunostintele si sa cresti profesional intr-un mediu dinamic si inovator.

Ce ne dorim de la tine:
  • Esti pasionat de marketing online;
  • Ai experienta cu Google Ads ca freelancer sau intr-o agentie;
  • Rezultate dovedite privind optimizarea Campaniilor PPC;
  • Esti pasionat de cifre si gandul iti sta doar la lead-uri si conversii;
  • Esti certificat Google Ads/Google Analytics;
  • Ai creat si administrat campanii Google Ads;
  • Iti place sa lucrezi cu KPI-uri si nu te lasi pana nu ii optimizezi la maxim;
  • Esti familiar cu Google Analytics/GA4;
  • Competente de limba engleza - nivel mediu vorbit si scris;
  • Foarte bune abilitati de comunicare si relationare;
  • Creativitate, organizare si atitudine pozitiva.

Descrierea jobului

Reprezinta un mare plus:
  • Intelegi cum functioneaza codurile de tracking, stii sa le generezi si sa le optimizezi;
  • Cunosti partea tehnica privind Feed-urile de produse;
  • Ai lucrat cu Google Tag Manager;
  • Ai cunostinte minime de HTML si CSS.

Cu ce ne vei ajuta:
  • Vei face keyword research si estimari de bugete;
  • Vei crea, administra si optimiza Campanii Google Ads in functie de bugete si obiective;
  • Vei urmari concurenta;
  • Vei veni cu propuneri de optimizare a KPI-urilor din campanii;
  • Vei genera rapoarte de activitate & performanta ale campaniilor;
  • Vei face raportare directa catre client;
  • Vei discuta cu clientii telefonic;
  • Vei participa la intalniri cu clientii: Online si Fizic;
  • Vei analiza tendintele pietei si actiunile competitorilor.

Oferta noastra include:
  • Salariu negociabil in functie de cunostinte si performante;
  • Un program de 8 ore (fara ore suplimentare);
  • Lucram in sistem Hybrid: Birou + Remote;
  • Decontare Transport
  • Bonusuri;
  • Birou modern intr-o locatie centrala, aproape de Piata Universitatii, Bucuresti;
  • Cafea proaspata in fiecare zi;
  • Training-uri pentru dezvoltare profesionala;
  • Toate resursele necesare si suport pentru indeplinirea sarcinilor cu succes.

ClickBrainiacs este o agentie de marketing online specializata in SEO, Pay Per Click (Google Ads) si Social Media (Facebook Ads) axata pe obtinerea performantei in marketing online. Suntem o echipa cool, formata din oameni tineri si entuziasti si promitem ca activitatea alaturi de noi nu este lipsita de distractie si voie buna.

2024 poate fi anul transformatorilor pozitive in cariera ta - cu noi vei munci, vei evolua, dar te vei si distra in acelasi timp.

Daca esti interesat si vrei sa faci partea din echipa noastra, te rugam trimite-ne un CV la sorin@clickbrainiacs.ro si hai sa ne cunoastem!

Publicat 24 Apr. 2024 Reactualizat 15 Mai 2024 Expiră 24 Mai 2024