Mai poti selecta 5 orase

Mai poti selecta 5 departamente

Mai poti selecta 5 industrii

Acest anunt este momentan inactiv.
Acest anunt a expirat si nu este disponibil pentru aplicare.

Sef Magazin

Publicat 11 Oct 2012 | Expira 12 Nov 2012
Joburi
1
Aplicanti

Candidatul ideal:

Leonardo, cel mai mare retailer de incaltaminte din Romania, cu o prezenta de peste 15 ani pe piata de specialitate si 150 de magazine in toate orasele tarii, angajeaza:

Sef Magazin pentru orasele: Bucuresti, Cluj-Napoca, Tg. Mures, Pitesti, Baia Mare, Ploiesti, Braila, Bacau, Constanta, Craiova, Arad.

Descrierea postului:

- Organizeaza activitatea echipei de vanzare a magazinul in vederea atingerii obiectivelor comerciale ale companiei
- Gestioneaza stocurile de marfa din magazin, intocmeste si verifica documentele de contabilitate primara zilnice si lunare
- Responsabil de implementarea si respectarea standardelor de imagine a magazinelor Leonardo
- Recruteaza, instruieste, motiveaza si evalueaza echipa de vanzare
- Este responsabil de nivelul de servire al clientilor in magazine, participand activ in procesul de vanzare
- Gestioneaza relatiile cu clientii, cu autoritatile locale, cu administratia centrului comercial
- Asigura o comunicare optima, in ambele sensuri, intre magazin si sediul companiei
- Menţine in magazin un mediu de lucru plăcut, profesionist si bazat pe performanta.

Cerinte:

- Experienta de minim 2 ani in domeniul retail, ca sef de magazin
- Bune calitati de organizare, coordonare, motivare si control a unei echipe dinamice
- Putere de decizie, asumare a raspunderii si lucru cu termene
- Capacitate de a construi si lucra in echipa
- Capacitate foarte buna de comunicare si o tinuta profesionala ireprosabila
- Bune cunostinte de contabilitate primara si operare calculator (MS Office)

CV-urile se trimit pe adresa daniela.burkas@leonardo.com.ro

Detalii job

Departament:

  • Administrativ / Logistica
  • Confectii / Design vestimentar

Tip job:

  • Full time

Oras:

  • Pitesti
  • Bucuresti
  • Cluj-Napoca
  • Baia Mare
  • Tirgu-Mures

Nivel cariera:

  • Mid-Level/Peste 3 Ani Exp
  • Manager/Executive Position

Oferta:

nespecificat