Gratis

SALES REPRESENTATIVE

ZUCCHETTI SRL

Candidatul Ideal

- Abilitati de comunicare si negociere
- Experienta in domeniul vanzarilor preferabil de software si B2B
- Buna cunoastere a domeniului IT
- Dornic de a acumula noi cunostinte
- Cunostinte de economie si resurse umane, salarizare
- Disponibil la deplasari
- Cunostinte bune de limba engleza
- Cunostinte de utilizare pachet Microsoft Office
- Permis de conducere cat. B cu experienta

Descrierea jobului

- Insusirea ofertei firmei si prezentarea acesteia la clientul final
- Cerceteaza piata si identifica potentialii clienti
- Dezvolta portofoliul ︁︀​︂︃︃​︇︉​︆︄de clienti potentiali
- Propune strategia de abordare si dezvoltare a clientilor
- Ofera clientilor potentiali informatii despre Pprodusele companiei
- Elaboreaza si prezinta oferte potentialilor clienti
- Indeplineste targetul propus de societate
- Participa la negocierea termenilor contractuali si incheierea contractelor cu clientii
- Supravegheaza atent piata si concurenta
- Raspunde de oferirea solutiilor adecvate conform exigentelor clientului
- Relationeaza cu echipa de tehnica, vanzari precum si cu reprezentanti ai clientului ( personal si management IT, resurse umane si salarizare)

Cu peste 8.000 de angajaţi, o reţea de distribuţie de peste 2.000 de parteneri în Italia și la nivel global, cu peste 700.000 de clienți, grupul Zucchetti este unul dintre cele mai importante companii în sectorul IT din Italia.
Zucchetti România, parte a Zucchetti Group, și-a început activitatea în România în 2005 și este în măsură să satisfacă orice exigență informatică, oferind societăților soluții și servicii destinate acoperirii complete a funcțiunilor din domeniul gestiunii personalului și să facă față diferitelor probleme de tip administrativ și contabil.
Zucchetti România, prin intermediul celor trei sedii situate în Oradea, București și Timișoara, este în măsură să ofere asistență tuturor zonelor industriale de pe teritoriul României și să răspundă exigențelor oricărui tip de firmă. Zucchetti România este cel mai bun partener pentru orice necesitate de gestiune a societății și a resurselor umane. Orientarea spre piață, capacitatea de inovație și competență a personalului specializat sunt dublate de profesionalismul mărcii Zucchetti.
Publicat 7 Mai 2024 Reactualizat 7 Mai 2024 Expiră 6 Iun. 2024