Mai poti selecta 5 orase

Mai poti selecta 5 departamente

Mai poti selecta 5 industrii

  Acest anunt este momentan inactiv.   eJobs iti recomanda urmatoarele job-uri similare:

Responsabil Parc auto

JCL LOGISTICS ROMANIA SRL
Compania: JCL LOGISTICS ROMANIA SRL
| Expirat la: 16.02.2013 |
| Actualizat la: 15.01.2013 |
Compania:  JCL LOGISTICS ROMANIA SRL
Departament:
  • Auto / Echipamente
  • Service / Reparatii
  • Transport / Distributie
Orasul:
  • Bucuresti
Tip Job:
  • Full time
Posturi disponibile:  1
Status:  Inactiv
Nivel cariera:
  • Mid-Level/Peste 3 Ani Exp
Limbi Straine:
    , engleza
Oferta:  se va negocia in urma interviului
Permis conducere:  B
Data introducerii:  15.01.2013
Data limita:  15.02.2013
CANDIDATUL IDEAL:

- studii superioare ;
- experienta pe un post similar - minim 3 ani;
- operare PC (Microsoft Office) ;
- abilitati de comunicare si negociere, atitudine ferma si capacitate de a lua decizii in conditii de stres;
- foarte buna capacitate organizatorica;
- atestat ARR si cunostinte de mecanica auto constituie un real avantaj.

RESPONSABILITATI / BENEFICII:

- Coordoneaza si supravegheza activitatea conducatorilor auto
- Programeaza si optimizeaza rute
- Urmareste modul de intretinere si exploatare a masinilor, starea tehnica si de curatenie
- Stabileste necesarul de piese de schimb si consumabile auto
- Mentine relatia cu societatea de asigurari si urmareste dosarele de dauna
- Pastreaza legatura cu autoritatile rutiere si furnizorii relevanti
- Obtinerea licentelor de transport si a celor de executie pentru autovehicule
- Reprezentarea societatii in raport cu ARR, RAR, Politie
- Optimizeaza costurilor legate de transport
- Realizarea rapoartelor de activitate si prognozarea cheltuielilor aferente departamentului.
- se îngrijeşte de consumurile specifice parcului (anvelope, carburanţi, baterii auto etc.)
- coordonează activitatea de întreţinere şi reparaţii;
- administrează bugetul de cheltuieli aferent reparaţiilor şi carburanţilor;
- verifică şi ţine evidenţa documentelor specifice: rute de transport, foi de parcurs; registre, foi de drum, ordine de deplasare, bonuri de combustibil, diagrame etc.);
- monitorizează prezenţa personalului din subordine, supraveghează activitatea acestora;

DESCRIEREA COMPANIEI:

JCL logistics este unul din principalii operatori de transport si logistica din Europa Centrala si de Est;
Sediul central in Graz, Austria, prezenti in 25 de tari cu peste 60 de filiale, cu un numar de 1600 de angajati, cifra de afaceri anuala este de 700 de mil. Euro