Mai poti selecta 5 orase

Mai poti selecta 5 departamente

Mai poti selecta 5 industrii

Acest anunt este momentan inactiv.
Acest anunt a expirat si nu este disponibil pentru aplicare.

Redactor articole, carti, lucrari, proiecte, cursuri

Publicat 10 Mar 2014 | Expira 11 Apr 2014
Joburi
14
Aplicanti

Responsabilitati si beneficii:

Grup Editorial cauta redactori din toata tara, cu sau fara experienta in domeniu.
Aceasta activitate presupune creare, scriere, redactarea, editare de:
- materiale literare, jurnalistice (articole tematice, editoriale, carti)
- materiale academice (referate, lucrari de licenta, lucrari diploma, proiecte, eseuri, cursuri de specialitate), pentru clientii editurii noastre.

Cerinte:
- studii superioare finalizate.
- persoana organizata, dinamica si ambitioasa.
- experienta in redactare reprezinta un avantaj, experienta in domeniul online este ideala.
- abilitatea de a se documenta rapid utilizand surse variate, online si la biblioteca in vederea redactarii materialelor, colectare de informatii din toate mediile de informare.
- cunoasterea gramaticii limbii romane
- capabilitatea de a respecta termenele limta impuse

Avantaje:
- Program flexibil si posibilitatea de a lucra de acasa, de la servici sau din orice alt loc unde aveti timp liber, un calculator si internet (part-time sau full time)
- Instructiunile se primesc online
- Program flexibil ptr cei care au un job stabil.
- Va faceti singur programul asa cum doriti, eliminati rutina unui job de la 9 la 5
- Alegeti numai comenzile care le doriti si numai cand doriti
- Scoateti la lumina creativitatea si talentul dvs, va puteti dezvolta portofoliul profesional
- Daca aveti deja un loc de munca stabil puteti lucra suplimentar in timpul liber

Oferim:
- angajare cu carte de munca part time sau full time
- pachet salarial motivant compus din salariu fix + comision

Va rugam sa aplicati pentru acest job NUMAI daca aveti abilitatea de a va documenta rapid (online si la biblioteca) pentru redactarea de articole pe diverse teme, cursuri de specialitate si carti pentru clientii editurii noastre.

Candidatul ideal:

Cerinte:

Descrierea companiei:

Suntem permanent în căutare de redactori (colaboratori, consultanţi) pentru creare, scriere, redactare, prelucrare, procesare şi editare documente cu caracter academic, jurnalistic şi literar. Această activitate presupune creaţie, documentare şi editare de materiale literare, jurnalistice sau academice (referat, lucrare de licenţă, lucrare (proiect) de diplomă, disertaţie master, referat, lucrare de disertaţie, lucrare de grad, teza doctorat, eseu, lucrare de licenţa la comandă).

Detalii job

Departament:

Tip job:

  • Full time
  • Part time
  • Project Based
  • Sezonier (Summer Job)

Nivel cariera:

  • Entry-Level/Primii 3 Ani Exp
  • Mid-Level/Peste 3 Ani Exp
  • Manager/Executive Position

Oferta:

500 - 1000 EURO / luna