Gratis

GEOLOG/INGINER/SONDOR FORAJE GEOTEHNICE

INFRATECH CONSTRUCT S.R.L.
3 poziții

Candidatul Ideal

Despre rol
Suntem în căutare de noi colegi, atât junior/studenți sau absolvenți, cât și cu experiență în domeniul geotehnic, pentru a se alătura echipei noastre în continuă expansiune.
Rolul implică efectuarea de foraje geotehnice, evaluarea și analiza solului și a altor caracteristici geologice înainte de începerea unui proiect de construcție.
Operatorul de foraje geotehnice are responsabilitatea de a regla, asambla și acționa instalațiile de foraj și echipamentele corespunzătoare, desfășurându-și activitatea în principal pe teren.
Rolul este Full Time sau Part Time.

Cerinte
  • Studii geotehnice și/sau experiență anterioară în inginerie geotehnică (pentru poziții cu experiență).
  • Experiență anterioară în foraje geotehnice sau domenii similare (reprezintă un avantaj).
  • Capacitatea de a lucra în condiții de teren.
  • Capacitatea de a interpreta și analiza datele geotehnice și de a propune soluții adecvate.
  • Abilități bune de comunicare pentru a colabora eficient cu echipa de proiect și alte părți interesate.
  • Cunoștințe de utilizare a software-urilor specializate pentru analiza și modelarea geotehnica sau determinare în a le învăța.
  • Carnet de conducere

Descrierea jobului

Responsabilitati
  • Efectuarea forajelor geotehnice conform specificațiilor proiectului.
  • Evaluarea și analiza solului și a altor caracteristici geologice.
  • Reglarea, asamblarea și ︁︀​︂︃︃​︇︁​︆︄acționarea instalațiilor de foraj și a echipamentelor corespunzătoare.
  • Respectarea standardelor de siguranță și a reglementărilor în vigoare.
  • Elaborarea rapoartelor și a recomandărilor bazate pe datele obținute în urma investigațiilor.
  • Consultarea și colaborarea cu arhitecții, inginerii și alte părți interesate.

Ce oferim
  • Posibilitatea de a-ți dezvolta abilitățile profesionale prin participarea la proiecte complexe.
  • Acces la training-uri interne și oportunități de formare continuă pentru a-ți îmbunătăți competențele tehnice și profesionale.
  • Pachet de beneficii în concordanță cu experiența și performanța ta.

Suntem partener de încredere în lumea construcțiilor, oferind servicii de proiectare avansată, studii geotehnice precise și analize de laborator de cea mai înaltă calitate. Indiferent de natura proiectului - fie că este vorba despre construcții civile, industriale, agricole sau infrastructură rutieră și de poduri - echipa noastră este pregătită să transforme ideile clienților în realitate.

CE NE DIFERENTIAZA:

Fiecare membru este expert în domeniul său, având o pasiune pentru inovație și calitate. Cu o combinație perfectă de competențe tehnice și experiență în inginerie civilă și geotehnică, ne angajăm să fim la curent cu cele mai recente tehnologii și practici, astfel încât să oferim cele mai bune soluții pentru clienții noștri.

Publicat 15 Mai 2024 Reactualizat 15 Mai 2024 Expiră 14 Iun. 2024