Mai poti selecta 5 orase

Mai poti selecta 5 departamente

Mai poti selecta 5 industrii

Acest anunt este momentan inactiv.
Acest anunt a expirat si nu este disponibil pentru aplicare.

Internship

Publicat 03 Oct 2013 | Reactualizat 31 Oct 2013 | Expira 04 Nov 2013
Joburi
3
Aplicanti

Candidatul ideal:

- student sau proaspat absolvent, fara experienta
- cunostinte MS Office (prioritar Excel) - minim nivel mediu
- cunostinte limba engleza - minim nivel mediu
- abilitati foarte bune de comunicare
- seriozitate, responsabilitate
- dorinta de a invata
- motivatie pentru dezvoltarea profesionala
- spirit de echipa
- ambitie, dinamism, initiativa

Descrierea jobului:

Programul de Internship dureaza 6 luni cu posibilitate de prelungire pana la 1 an si este remunerat.
In timpul Internship-ului iti oferim posibilitatea de a invata, de a te dezvolta profesional, de a cunoaste mediul de lucru dintr-o companie multinationala, in cadrul unei echipe de profesionisti.
La incheierea programului, in functie de rezultatele obtinute, exista oportunitatea de a primi un angajament permanent in cadrul companiei.

Descrierea companiei:

LS Travel Retail este subsidiara din Romania a Lagardre Services, lider mondial in Travel Retail si distributia presei. Compania noastra activeaza pe piata din Romania din 1996 si a cunoscut o dezvoltare continua, ajungand astazi la 190 de magazine dedicate presei si produselor culturale, sub mai multe brand-uri internationale:
• Inmedio – magazinele pot fi gasite in toate marile galerii comerciale din cadrul hypermarket-urilor si in mall-uri;
• Relay – magazinele se intalnesc in principalele aeroporturi, in gari si
in statiile de metrou;
• 1 Minute – magazinele se gasesc in cadrul centrelor de afaceri.

LS Travel Retail Romania are in acest moment o echipa de 160 de angajati cu o varsta medie de 28 de ani. Valorile noastre de baza sunt profesionalismul, experienta, respectarea eticii profesionale.

Ne dorim sa aducem un suflu nou in companie, prin cooptarea in cadrul echipei a unor oameni tineri, care sa ne impartaseasca valorile, sa se integreze rapid si sa isi doreasca sa creasca alaturi de noi.

Detalii job

Departament:

  • Achizitii
  • Financiar / Contabilitate
  • IT Software
  • Relatii publice
  • Vanzari

Tip job:

  • Full time

Oras:

  • Bucuresti

Nivel cariera:

  • Student

Limbi straine:

  • Engleza

Oferta:

nespecificat