Mai poti selecta 5 orase

Mai poti selecta 5 departamente

Mai poti selecta 5 industrii

Acest anunt este momentan inactiv.
Acest anunt a expirat si nu este disponibil pentru aplicare.

ECONOMIST

Publicat 24 Feb 2013 | Expira 28 Mar 2013
Joburi
1
Aplicanti

Candidatul ideal:

Medline Property Multiservices SRL angajează economist pe durată determinată de 16 luni.

Cerințe:

-studii superioare de specialitate finalizate (economie, finanțe-bănci, contabilitate);
-experiența pe un post similar minim 2-3 ani;
-cunoștințe ale legislației, procedurilor fiscale si contabile române;
-cunoștințe legate de salarizare;
-cunoștințe de operare PC: Ms Office, WinMentor;
-constituie avantaj posesia cunoștințelor de limba maghiară;
-capacitatea de a lucra cu un volum mare de informații zilnic;
-atenție la detalii, rezistență la stres, toleranță la rutină;

Candidații aleși pentru interviu vor susține un test în ceea ce privește cunoștințele dobândite în domeniul financiar-contabil.

Descrierea jobului:

Responsabilități:

- verificarea și operarea documentelor contabile în sistemul informatic WinMentor (facturi, chitanțe, deconturi de cheltuieli, delegații);
- internet banking (plăti periodice, plăți către Bugetul de Stat și Bugetul asigurărilor sociale);
- listarea și operarea extraselor bancare în sistemul informatic;
- supervizarea procesului de salarizare în programul de HR folosit de companie și asistența în cadrul departamentului, întocmirea și verificarea declarației 112;
- arhivarea documentelor contabile;
- întocmirea periodică a situațiilor în ceea privește furnizorii și clienții;
- verificarea jurnalelor de cumpărări și vânzări;
- întocmirea de rapoarte la solicitarea conducerii;
- asistentă în întocmirea declarațiilor lunare și anuale;

Beneficii:

- salar competitiv și tichete de masă;
- colaborare cu echipă tânără și dinamică;
- șansa pentru dezvoltare profesională, training on-the-job;

Descrierea companiei:

Compania Medline Property Multiservices asigură curăţenie profesională în domeniul civil şi industrial, de peste 18 ani . În acest timp am devenit renumiţi de calitatea prestată cu acoperire natională și am ajuns să creștem până la 500 de angajați până la finalul anului 2012.
Din anul 2009 oferim partenerilor noştri servicii multiple integrate, din domeniul Facility Management.Prin asigurarea diverselor servicii (curățenie, amenajare și întreținere a spațiilor verzi, curățare de fațade, mentenanță tehnică, până la organizarea de evenimente ), descărcăm clienţii de aceste sarcini, aceştia putându-se dedica/ focaliza pe core-businesul lor.
Valorile/ calităţile noastre sunt:
(1) promptitudinea şi seriozitatea,
(2) calitatea, diversitatea în complexul de servicii asigurate,
(3) conştiinţa şi responsabilitatea ecologică.
Am abordat perioada de criza cu inovare și eficientizare, astfel putem spune că am menţinut cursul stabil al afacerilor noastre, am devenit mai profesioniști şi am reîntârit traiectoria de creştere viguroasă a firmei.
Echipa noastră administrativă este una tânără și competitivă. Vă invităm să vă alăturați acesteia!

Pentru detalii suplimentare vă invităm să cercetați site-ul nostru, accesând linkul: http://www.medline.com.ro

Detalii job

Departament:

  • Banci
  • Financiar / Contabilitate

Tip job:

  • Full time

Oras:

  • Cluj-Napoca

Nivel cariera:

  • Mid-Level/Peste 3 Ani Exp

Limbi straine:

  • Maghiara

Oferta:

se va negocia in urma interviului