Gratis

Contabil Junior

S.C. Proprietati Finconta S.R.L.

Candidatul Ideal

- ai studii superioare economice;
- ai cunoștințe de contabilitate financiara si fiscalitate precum si cunoașterea legislației in vigoare;
- cu sau fara experienta;
- ai cunoștințe bune/avansate de Excel, Word;
- ai cunoștințe privind unul sau mai multe programe de contabilitate după cum urmează: SAGA, WinMentor, SmartBill, Ciel, SAP, Nexus, Navision (constituie un avantaj);
- ești o persoana activa, responsabila si organizata, orientata spre calitatea taskurilor îndeplinite;
- ai abilitați de comunicare foarte bune

Descrierea jobului

- înregistrări contabile si asistenta d.p.d.v. financiar-contabil la diverse tranzacții conform unei planificări individuale;
- participare la lucrările de verificare contabila lunara, inclusiv declarații fiscale sau alte raportări lunare;
- participare la toate lucrările de închidere de an (inventariere, ajustări, estimări, verificare/constituire provizioane etc.);
- alte activități financiar contabile cerute de management;
- întocmire situații financiare statutare interimare si anuale;
- realizarea comunicării efective si eficiente in cadrul echipei si cu clienții;
- alte activități financiar-contabile, analize si raportări.

Proiectele in care vei fi implicat(a) sunt provocatoare si implica o dezvoltare profesionala continua.

Ce facem pentru tine:
- Investim in oamenii care ne reprezintă, si pentru asta oferim tot suportul pentru a atinge obiectivele setate
- Iți oferim un venit corelat cu performantele obținute
- Iți oferim posibilitatea de a te dezvolta profesional in cadrul echipei noastre
- Pachetul salarial este format din salariu net, tichete de masa, prime de sarbatori, vauchere de vacanta, abonament medical

Compania PROPRIETATI FINCONTA S.R.L. a fost înființată în anul 2016 și este certificată de CECCAR (Corpul experților contabili și contabililor autorizați din România) si evaluată de acest organism profesional in categoria top 10 firme la secțiunea “Societăți de expertiză contabilă, capital mixt sau străin”. Suntem o echipă cu personal cu înaltă calificare și cu experiență, pregătită pentru orice provocare în domeniul contabilității și consultanței. Suntem o echipa de peste 30 de profesioniști certificați individual de organisme profesionale precum CECCAR, ACCA (Asociația Contabililor Autorizați si Certificați), CAFR (Camera Auditorilor Financiari din România) și CCF (Camera Consultanților Fiscali). Clienții noștri activează pe mai multe piețe motiv pentru care serviciile noastre sunt adaptate nevoilor lor.

Cine suntem noi:
Oameni de încredere, transparenți, cu permanenta dorința de a dezvolta.
Oameni care apreciază in mod real munca in echipa.
Echipa care dorește sa se miște rapid, pentru ca vrem ca obiectivele fixate sa se realizeze efectiv si eficient.
Oamenii care promovează 100% dezvoltarea profesionala pentru ca noi vorbim in primul rând despre calitate.

Publicat 11 Mart. 2024 Reactualizat 8 Apr. 2024 Expiră 10 Apr. 2024